Przejdź do głównej zawartości strony

W dniach 9-10 marca 2024 zapraszamy do Skansenu w Koźlikach na warsztaty tradycyjnego śpiewu męskiego, które poprowadzi Jurij Pastuszenko – etnomuzykolog, absolwent Katedry Folkloru i Etnografii Kijowskiego Uniwersytetu Kultury, członek takich zespołów jak Otawa i Drewo.

Podczas warsztatów będziemy pracować nad charakterystyczną emisją i rytmem, wyśpiewamy unikalne ozdobniki i poszukamy wspólnego brzmienia w tradycyjnym ukraińskim wielogłosie. Skoncentrujemy się na specyfice śpiewu wykonywanego tradycyjnie przez grupy męskie, występującego w pieśniach czumackich, kozackich, lirycznych czy obrzędowych. Zaczerpniemy z różnych regionów Ukrainy oraz z lokalnej kultury Podlasia, gdzie męski śpiew rozbrzmiewał niegdyś swoją niepowtarzalną barwą. Postarajmy się przywrócić tę tradycję!


Program:
Sobota
warsztaty 12:00-17:00 po warsztatach sauna, ognisko
Niedziela
warsztaty 12:00-17:00 po warsztatach sprzątanie, bania, wyjazd.
*ps. można przyjechać do Koźlik w piątek na wieczór i poświętować dzień kobiet.

Zapisy i koszt:
właściciel rachunku: Adam Tomaszuk
opłata w wysokości 200 zł
numer konta: 10 1090 2587 0000 0001 1464 4691
w tytule przelewu proszę wpisać „warsztaty tradycyjnego męskiego śpiewu – Koźliki marzec 2024” plus e-mail do korespondencji (np. potwierdzenie uczestnictwa)
-uczestnictwo – obowiązuje kolejność deklaracji uczestnictwa w postaci opłaty przelewem na podany nr konta, opłata bezzwrotna,
-wszelkie dodatkowe informacje pod adresem: [email protected] oraz [email protected]

Informacje o prowadzącym:
Jurij Pastuszenko – etnomuzykolog, dwukrotny stypendysta programu Gaude Polonia, zajmuje się badaniem, dokumentowaniem i kontynuacją ukraińskich tradycji wokalnych. Absolwent Katedry Folkloru i Etnografii Kijowskiego Uniwersytetu Kultury, członek takich zespołów jak Otawa i Drewo. W Polsce prowadzi działalność koncertową i edukacyjną, na polu zawodowym współpracuje z twórcami reprezentującymi różne prądy w muzyce i nie tylko. Jest inicjatorem zespołu „More” oraz międzynarodowego programu „Morze pieśni”.


Więcej/źródło informacji:
– Facebook/wydarzenie

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.
Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Zamknij