Przejdź do głównej zawartości strony

Bezpłatne warsztaty tradycyjnego śpiewu i tańca, a ponadto wykłady, koncerty i spotkania z zespołami z regionu. Przedsięwzięcie będzie realizowane w okresie od 28 sierpnia do 4 września 2022 roku. Meandry odbędą się w skansenie nieopodal miejscowości Koźliki nad rzeką Narew w woj. podlaskim. Warsztaty skierowane są zarówno do osób początkujących, średnio zaawansowanych i zaawansowanych i będą prowadzone w kilku grupach.

Warsztaty śpiewu poprowadzą:
Alla Kovalchuk – folklorystka, śpiewaczka związana z zespołami Silska Muzyka i Rankowa Rosa,
Luda Vostrikov – śpiewaczka, animatorka i nauczycielka śpiewu tradycyjnego, kierownik zespołu Horyna z Równego,
Iryna Klymenko – etnomuzykolog (doktor sztuki) śpiewaczka grup Drevo i Hurtopravtsi,

Uczestnicy zajęć z tańca tradycyjnego będą się szkolić pod kierunkiem Bogumiły i Piotra Zgorzelskich – małżeństwa, które od wielu lat upowszechnia i uczy polskich tańców tradycyjnych w formach niescenicznych i niestylizowanych.

Ponadto zaplanowaliśmy otwarte dla publiczności spotkania z uznanymi zespołami śpiewaczymi i śpiewaczkami z regionu, koncerty, potańcówki i wykłady. Kulminacyjnym momentem będzie koncert podsumowujący letnią szkołę tradycji, na którym zaprezentują się grupy warsztatowe, a koła gospodyń wiejskich przygotują degustację lokalnych potraw. Koncert podsumowujący zakończy potańcówka z Kapelą Sergija Ohrimchuka. To zespół, który bada i wykonuje tradycyjną muzykę instrumentalną z różnych regionów Ukrainy. Repertuar zespołu to muzyka obrzędowa i taneczna od Naddnieprza, Polesia, Podola i Wołyni do Bojkowszczyzny, Huculszczyzny, Łemkowszczyzny, Bukowiny, Nadsania i Zakarpacia.


FORMULARZ ZGŁOSZENIOWY NA WARSZTATY – zapisy do 7 sierpnia
REGULAMIN UDZIAŁU W WARSZTATACH

Miejsce:
Skansen Koźliki
Stupniki, Skansen Koźliki, Poland

Na wszystkie wydarzenia wstęp wolny

Organizatorzy:
Podlaski Instytut Kultury w Białymstoku
www.pikpodlaskie.pl
Towarzystwo Przyjaciół Skansenu w Koźlikach
http://kozliki.prv.pl/


Źródło informacji:
– pikpodlaskie.pl…

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.
Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Zamknij