Przejdź do głównej zawartości strony

Mazurek Freestyle to nowa formuła tańczenia polskich tańców tradycyjnych, zwłaszcza w metrum nieparzystym, którą rozwijamy już od blisko dwóch dekad.

Na początku nauczymy się tradycyjnych kroków wiejskich mazurków, oberków oraz wiejskiego stylu tańca.

Na tej bazie zaczniemy improwizować i rozwijać poznane formy wzbogacając je o formy i ozdobniki taneczne zaczerpnięte z innych niż polska tradycji tanecznych wzbogacając tym samym nasze mazurki i oberki.

Tak jak zmienia się język, którym posługujemy się na co dzień, tak zmieniać się i rozwijać się będzie nasz taniec, który choć w duchu i stylu dawnych tańców będzie „gadać” we współczesny sposób. Oczywiście przekłada się to również na język tańca, który choć w duchu i stylu naszych dawnych tańców będzie „gadać” we współczesny sposób.

To z niego bierze się styl nazwany przez nas Mazurek Freestyle.

Podsumowując podczas warsztatów nauczycie się spontaniczności w tańcu, improwizowania, tańczenia w parze, współdziałania w grupie oraz używania różnego rodzaju ozdobników zarówno rodzimych jak i zapożyczonych z innych kręgów kulturowych, przy jednoczesnym zachowaniu dawnych charakterystycznych cech stylu i manier wykonawczych obecnych w naszych rodzimych tańcach trójmiarowych.


DLA KOGO?
poziom podstawowy i średnio zaawansowany

KIEDY?
14 października w godz. 13.00 – 17.00
15 października w godz. 11.00 – 15.00

ZA ILE?
Przy wpłatach do 5 października
120 zł od osoby
90 zł od osoby (sparowani !!!)

Przy wpłatach po 5 października
140 zł od osoby
110 zł od osoby (sparowani !!!)

GDZIE ?
Dom Tramwajarza ul. Słowackiego 19/21, 60-702 Poznań
Sala Amarantowa

ZGŁOSZENIA NA WARSZTATY:
UWAGA ! Warunkiem uczestnictwa w warsztatach jest zgłoszenie mailowe na adres:
[email protected]
oraz
WNIESIENIE OPŁATY W FORMIE PRZELEWU na konto nr:
53 1240 6380 1111 0011 2397 1019
z dopiskiem: MAZUREK FREESTYLE Poznań + imię i nazwisko

CO ZE SOBĄ ZABRAĆ ?
Coś do picia, wygodny strój + podkoszulek na zmianę. NALEŻY WZIĄĆ ze sobą OBUWIE na zmianę z twardą najlepiej skórzaną podeszwą.


Źródło informacji:
– Facebook/wydarzenie

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.
Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Zamknij