Przejdź do głównej zawartości strony

MAZURKOWE ABC – warsztaty (grupa początkująca)

W zeszłym miesiącu skupialiśmy się na rytmach polkowych. W lutym Przyjrzymy się bardziej rytmom mazurkowym.
Nauczymy się tańczenia oraz wirowania parach, a także improwizowania oraz używania różnego rodzaju prostych ozdobników zarówno w tańcach o metrum nieparzystym (rytmy mazurkowe), dzięki którym będzie można zatańczyć wolne, okrąglaki, kujawiaki czy oberki.
Podczas warsztatów opanujemy w stopniu podstawowym kroki oraz zasady obowiązujące w niescenicznych formach tańca tradycyjnego, tak aby tańczenie sprawiało Wam jak najwięcej przyjemności i radości.
Opanowanie tych kroków i tanecznych zasad pozwoli Wam cieszyć się tańcem na miejskich i wiejskich potańcówkach, a wszystko to przy zachowaniu charakterystycznych cech stylu i manier wykonawczych. Nasze warsztaty pomogą Wam przełamać lęk i tremę przed tańczeniem w ogóle, oraz – co bardzo ważne – przed tańczeniem z drugim człowiekiem w parze lub grupie.

Warsztaty wyrobią w Was poczucie rytmu oraz płynność i lekkość w tańcu.
Podczas warsztatów tańczyć będziemy do melodii z różnych regionów Polski.
Na warsztaty trzeba wziąć wygodne obuwie na płaskiej podeszwie z tzw. lekkim poślizgiem (dziewczęta mogą tańczyć w butach na niewielkim obcasie). Co za tym idzie trampki i adidasy z gumową podeszwą odstawiamy do szafy.

KTO PROWADZI?
Bogumiła i Piotr Zgorzelscy

DLA KOGO?
Nasze spotkanie przeznaczone jest dla osób początkujących lub tych które chcą w miłej atmosferze spędzić czas przy polskiej muzyce tradycyjnej.


Czas:
Co tydzień w środę w godzinach 17.00 – 18.30
2/9/16/23 marca

Miejsce:
Chata Numinosum w Warszawie
Ul. Jazdów 3/5

Wstęp:
Uważamy, że żeby nauczyć się czegokolwiek potrzebna jest systematyczność, a co za tym idzie, by uczestniczyć w naszych spotkaniach, trzeba zapisać się na cały cykl, który obejmuje 4 spotkania.
Koszt 180 zł od osoby za 4 spotkania (sparowani 140 zł od osoby).

Ilość miejsc ograniczona!
Warunkiem uczestnictwa w warsztatach jest zgłoszenie mailowe na adres [email protected] oraz WNIESIENIE OPŁATY W FORMIE PRZELEWU na konto nr: 65 1240 1053 1111 0010 2755 1434 z dopiskiem: ” CHATA NUMINOSUM Mazurkowe ABC LUTY + imię i nazwisko”

Organizatorzy:
Akademia Tańca Tradycyjnego


Źródło informacji:
– Facebook/wydarzenie

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.
Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Zamknij