Przejdź do głównej zawartości strony

Mazurek Freestyle to nowa formuła tańczenia polskich tańców tradycyjnych, zwłaszcza w metrum nieparzystym, którą rozwijamy już od blisko dwóch dekad. Choć ozdobniki z Mazurek Freestyle możemy zastosować przy różnych tańcach o metrum trójmiarowym i dwumiarowym to podczas naszych warsztatów będziemy bazowali na krokach radomskiego oberka.

Podczas warsztatów rozwiniemy nasze umiejętności w zakresie płynnego tańczenia w parze wraz ze stosowaniem różnych ozdobników i manier wykonawczych wziętych od poszczególnych wiejskich tancerzy-mistrzów lub z nagrań archiwalnych.

Na tej bazie zaczniemy rozwijać poznane formy, wzbogacając je o nowe ozdobniki zaczerpnięte z innych niż polska tradycji tanecznych.

Tak jak zmienia się język, którym posługujemy się na co dzień, tak zmieniać się i rozwijać się będzie nasz taniec, który choć w duchu i stylu dawnych tańców będzie „gadać” we współczesny sposób. To z niego bierze się styl nazwany przez nas Mazurek Freestyle.

Podsumowując podczas warsztatów nauczycie się spontaniczności w tańcu, improwizowania, tańczenia w parze, współdziałania w grupie oraz używania różnego rodzaju ozdobników zarówno rodzimych jak i zapożyczonych z innych kręgów kulturowych, przy jednoczesnym zachowaniu dawnych charakterystycznych cech stylu i manier wykonawczych obecnych w naszych rodzimych tańcach trójmiarowych.


Dla kogo:
poziom średnio zaawansowany i zaawansowany – w warsztatach mogą wziąć udział osoby, które uczestniczyły w moich wcześniejszych warsztatach Oberkowe ABC

Termin:
9 / 16/ 23 / 30 listopada ( czwartki ) od godz. 18.15 do 19.45

Koszt:
– opłata SUPER PROMOCJA (płatne do 20 października)
120 zł od osoby
100 zł od osoby (sparowani !!!)

– opłata PROMOCYJNA (płatne do 27 października)
140 zł od osoby
120 zł od osoby (sparowani !!!)

– oferta STANDARDOWA (płatne po 27 października)
160 zł od osoby
140 zł od osoby (sparowani !!!)

Miejsce:
Terminal Kultury Gocław
ul. Jana Nowaka-Jeziorańskiego 24, 03-984 Warszawa

Zgłoszenia:
UWAGA ! Warunkiem uczestnictwa w warsztatach jest zgłoszenie mailowe na adres:
[email protected]
oraz
WNIESIENIE OPŁATY W FORMIE PRZELEWU na konto nr:
53 1240 6380 1111 0011 2397 1019
z dopiskiem:
MAZUREK FREESTYLE Warszawa + imię i nazwisko

Co ze sobą zabrać?
Coś do picia, wygodny strój + podkoszulek na zmianę i obuwie z twardą najlepiej skórzaną podeszwą.
Ze względu na jesienne warunki NALEŻY WZIĄĆ OBUWIE na zmianę.


Źródło informacji:
– Facebook/wydarzenie

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.
Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Zamknij