Przejdź do głównej zawartości strony
Zapraszamy was na wydarzenie wyjątkowe, takiego warsztatu jeszcze nie było! Majówka z Brygdą Sordyl i tradycyjnymi pieśniami górali żywieckich na wolnym wypasie w Chacie Miłośliwka.
Wyjazd zaczyna się we wtorek o godzinie 17 a kończy obiadem o 14 w niedzielę.
W programie 6 dni, 5 nocy na wolnym wypasie z pysznym wegetariańskim jedzeniem oraz aż 20h warsztatowych śpiewu z Brygidą, ognisko, saunowie, wędrówki górskie i wiele więcej!
Mamy tylko 15 miejsc!

 Dla kogo?
Warsztaty są dla osób które lubią śpiewać (lub dopiero chcą zacząć śpiewać), chcą poznać nowe pieśni i otworzyć się na wspólne śpiewanie. Nieważne czy już (i jak) śpiewasz, wystarczy gotowość na doświadczanie nowych rzeczy i pracę ciałem, głosem i wyobraźnią.

W programie warsztatów: ćwiczenia oddechowo-ruchowe, ćwiczenia emisyjne, nauka improwizacji i wspólnego śpiewu jedno- i wielogłosowego. Będziemy pracować w przyjaznym kręgu wzajemnej akceptacji, wspierającej się grupy śpiewającej.

Materiałem do pracy będą tradycyjne pieśni Górali Żywieckich.

Kto poprowadzi warsztat?
Brygida Sordyl – etnomuzykolog, altowiolistka, śpiewaczka, zwolenniczka i propagatorka powrotu do wykonywania pieśni w tradycyjnej manierze górali żywieckich. Absolwentka Akademii Muzycznej im K. Szymanowskiego w Katowicach, a obecnie wykładowca skrzypiec ludowych oraz śpiewu tradycyjnego, na wydziale Muzyka Tradycyjna. Absolwentka studium doktoranckiego w Instytucie Sztuki Polskiej Akademii Nauk w Warszawie. Instruktor śpiewu oraz kierownik kapeli w Zespole Regionalnym „Magurzanie” z Łodygowic. Kierownik Zespołu Regionalnego „Lipowianie” z Lipowej.
Reaktywatorka, instruktorka i śpiewaczka grupy śpiewaczej „Magurzanki”. Członkini i współzałożycielka folkowej kapeli „PoPieronie”, a także instruktorka śpiewu i skrzypiec w Fundacji Braci Golec. Jest Stypendystką Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, a także laureatką Nagrody Marszałka Województwa śląskiego. Poza pracą dla regionu współtworzyła także audycję „Źródełko” Polskiego Radia Dzieciom.

Zakwaterowanie :
Chata Miłośliwka to miejsce, które powstało z miłości do natury, do przestrzeni i do ludzi.
To nie tylko pomysł na zbudowanie gospodarstwa i plan ucieczki z miasta.
To przede wszystkim projekt stworzenia niecodziennego miejsca, położonego na wzgórzu, otoczonego sadem i oddalonego od asfaltu.
To wyjątkowa czasoprzestrzeń dla wszystkich, którzy na chwilę chcą zatrzymać się w miejscu i zachwycić otaczającym nas światem.
Siedlisko składa się z chaty, spichlerza i nowoczesnej stodoły. W sumie 7 pokoi, dwie kuchnie, dwie jadalnie, dwa salony, dwa tarasy, sala warsztatowa 60m2 , altanę, saunę, miejsce na ognisko i plac zabaw z błotną kuchnią dla najmłodszych.
Pokoje są 2,3 osobowe
Na miejscu jest pościel i ręczniki, należy zabrać kapcie lub grubsze skarpety do chodzenia po chacie.

Wyżywienie , słowo od Gospodarzy
Smaczne, domowe jedzenie staramy się dostosować do potrzeb Gości.
Dieta wegetariańska, jeśli masz jakieś nietolerancje pokarmowe- poinformuj nas o tym!
Nie porcjujemy jedzenia – każdy je ile chce.
Kawa, herbata i woda dostępne są cały czas.
Na śniadanie zawsze serwujemy również coś na ciepło – np. owsiankę, kaszę jaglaną lub jajecznicę.

W ciągu dnia zawsze możecie liczyć na obiad
Popołudniami/ wieczorami serwujemy pożywną zupę i zimną płytę;
Gotujemy tradycyjnie, nie używamy polepszaczy smaków ani kostek rosołowych, za to zdarza nam się użyć mniej typowych przypraw takich jak curry, anyż, kolendra czy kumin.
Dostępne są też przyprawy do kawy wg 5 przemian oraz herbaty ziołowe.

Zestaw preferowany przez nas
1.duże śniadanie z owsianką, kaszą jaglaną lub jajecznicą na ciepło
2. Obiad
3. ciepła obiadokolacja

 Transport
Dojazd do Miłośliwki we własnym zakresie, jeśli nie masz jak tam dotrzeć napisz do mnie, będę pomagać „dobierać sie w autka” by wspólnie podróżować.

Koszt:
Cena podzielona jest na dwie części: 1. warsztat i 2. noclegi plus wyżywienie
1. WARSZTAT
750 zł – uczestnictwo w warsztatach (20h śpiewu)
2. NOCLEGI PLUS WYŻYWIENIE – 1250 zł

Gwarancją rezerwacji miejsca na warsztaty jest wpłata bezzwrotnego zadatku w wysokości 350 zł na konto bankowe ING 87 1050 1445 1000 0097 3563 1526 (Marzena Mendel Magenta)

oraz wypełnienie formularza ➡️ https://forms.gle/mXUGSFgzhftDwD9X8

Przygotujcie się na 20h warsztatu śpiewu, nowe znajomości i wypoczynek na wolnym wypasie w pięknej Miłośliwce.
Program warsztatów soon!
W razie pytań zapraszam na maila : [email protected] lub na FB @marzena.em


Źródło informacji:
– Facebook/wydarzenie

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.
Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Zamknij