Przejdź do głównej zawartości strony

Ludmiła Wostrikowa i zespół Wyraj zapraszają Państwa do Skamiejki w Warszawie na wyjątkowy koncert pieśni ukraińskich. Po raz pierwszy, jako Wyraj, będziemy mieli zaszczyt zaśpiewać z naszą nauczycielką, mentorką i bliską sercu przyjaciółką – Ludmiłą Wostrikową.

Zaśpiewamy kilka kolęd, bo to wciąż czas kolędowania. Będą również pieśni liryczne z różnych regionów Ukrainy, w tym z okolic Równego – rodzinnych stron Ludy.

Po raz kolejny przyjmie nas w swoje progi Skamiejka, urocza knajpka ze wschodniosłowiańskim menu, gdzie w 2016 zaczęła się nasza „wyrajowa” przygoda. Po koncercie będzie można zostać z nami i zamówić pyszne pielmieni, blincziki i inne specjały.

Wystąpią:
Ludmiła Wostrikowa
Ewa Karasińska
Ewa Mysza Starzyk
Wójciak
Andrzej Gołoś


Ludmiła Wostrikowa
Etnomuzykolożka, wokalistka o unikalnym, aksamitnym głosie, świetna, doświadczona nauczycielka.
Urodziła się we wsi Rokitne na Polesiu, w rodzinie Kowalczuków, w której od zawsze śpiewano tradycyjne pieśni. Od rodziców otrzymała obszerną wiedzę na temat tradycji swojego regionu. Z czasem zaczęła je dokumentować, najpierw w okolicy swojej rodzinnej miejscowości, potem na całym Polesiu. Była organizatorką i uczestniczką wielu badań terenowych i wypraw etnomuzykologicznych na Polesie.
W 1997 ukończyła studia wyższe na wydziale muzyki ludowej Państwowego Uniwersytetu Humanistycznego w Równym. Od 1999 kieruje znanym w Polsce zespołem studenckim Horyna.
Tu można posłuchać pięknych pieśni w wykonaniu Ludmiły Wostrikowej z zespołem:
https://www.youtube.com/watch?v=V26WmYrQYY8
Ludmiła Wostrikowa na fb:
https://web.facebook.com/profile.php?id=100010920490627

Wyraj
Zespół wykonuje tradycyjne pieśni ukraińskie, rosyjskie i białoruskie, posługując się archaicznymi technikami śpiewaczymi, które poznajemy dzięki naszym ukraińskim nauczycielom oraz przeszukując archiwa nagrań oryginalnych, dawnych wykonań. Mamy w repertuarze pieśni liryczne, obrzędowe, kolędy, psalmy oraz kanty. Szukamy nie tylko poruszających melodii, ważne są dla nas też historie opowiedziane w pieśniach. I te historie, przeniesione tu i teraz, opowiadamy na nowo własnymi głosami. Zespół istnieje od grudnia 2016 roku.


Miejsce:
Skamiejka, ul. Ząbkowska 37, Warszawa

Wstęp:
wolny, zrzutka do kapelusza


Źródło informacji:
– Facebook/wydarzenie

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.
Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Zamknij