Przejdź do głównej zawartości strony

Kujawiaki to tańce piękne i bardzo romantyczne ale zarazem także ze względu na specyficzny rytm dość trudne do zatańczenia. Wymagają czasu by dobrze weszły w nasze nogi. Charakterystyczne dla nich tempo rubato, sprawia, że możemy je zatańczyć poruszając się w specyficzny „oddychający” sposób.

Historycznie związane są z takimi regionami jak Kujawy, Łęczyckie oraz północne Mazowsze jednak obecnie znane są niemal w całej Polsce. Pomimo to w każdym regionie tańczone są nieco inaczej. W jednych krok jest bardziej chodzony w innych bardziej posuwisty i falujący, a w jeszcze innych, w których zatracono tempo rubato do melodii kujawiaków po prostu się „walcuje”.
Prócz kroków podczas naszych warsztatów będziemy uczyć się także charakterystycznego dla kujawiaków wirowania w parze na kseb i odsib, rubatowego „oddychania” oraz stosowania różnych prostych ozdobników.

Na dawnej wiejskiej zabawie cykl tańców granych po kolei, bez przystanku nazywany był często „garniturem”. Na Kujawach garnitur taki nazywany był „kujawiakiem”. Składał się z trzech, następujących bezpośrednio po sobie tańców granych w coraz szybszym tempie: chodzonego – kujawiaka właściwego – oberka. Tańce te przenikały się niemal niepostrzeżenie jeden w drugi.
Co ciekawe muzyce i tańcom z Kujaw bliskie są rytmy, które odnajdziemy w bardzo popularnych skandynawskich tańcach parowych m.in. w szwedzkiej polska oraz slängpolska.


🔳 W trakcie naszych warsztatów opanujecie kroki i zasady obowiązujące w niescenicznych formach tańca tradycyjnego, wykonywanego na potańcówkach, tak aby tańczenie sprawiało Wam jak najwięcej przyjemności i radości.

🔳 Nasze warsztaty można potraktować też jako praktykę taneczną albo zajęcia fitnes, podczas których poznamy nowe osoby i spędzimy czas w miłej atmosferze, a przy okazji pozbędziemy się zbędnych kalorii przy polskiej muzyce tradycyjnej.

🔳 Podczas warsztatów pojawią się ćwiczenia rytmiczne, dzięki którym wyrobicie w sobie poczucie rytmu, koordynację ruchową, wzmocnicie tężyznę fizyczną oraz nadacie swoim ruchom tanecznym siłę, płynność i lekkość .

🔳 Będzie to też duża porcja inspiracji, dobrej zabawy i miłego spędzenia czasu wolnego w gronie fantastycznych osób, które przychodzą na nasze warsztaty.

🔳 Będzie to również możliwość poznania ciekawych osób, co pomorze Wam w szybkim znalezieniu sobie partnera/partnerki do tańca przy wszelkich okazjach, podczas których pojawi się muzyka tradycyjna.

Warsztaty realizowane są dzięki współpracy z wrocławską FUNDACJĄ HOBBIT.


Prowadzący:
Piotr Zgorzelski

Dla kogo:
Poziom początkujący i średnio zaawansowani.
Warsztaty przeznaczone dla osób powyżej 15 roku życia.

Terminy:
4 / 11 / 18 / 25 marzec ( poniedziałek) od godz. 18.00 do 19.30
(4 SPOTKANIA)

Koszt:
Żeby nauczyć się czegokolwiek, potrzebna jest systematyczność, co za tym idzie, by uczestniczyć w naszych spotkaniach, trzeba zapisać się na cały cykl, który obejmuje 4 spotkania.
– opłata SUPER PROMOCJA za 4 spotkania (płatne do 25 lutego)
120 zł od osoby
100 zł od osoby (sparowani !)
– opłata PROMOCYJNA za 4 spotkania (płatne do 1 marca)
140 zł od osoby
120 zł od osoby (sparowani !)
– oferta STANDARDOWA za 4 spotkania (płatne po 1 marca)
160 zł od osoby
140 zł od osoby (sparowani !)

Miejsce:
Fundacja Hobbit
Pl. Św. Macieja 5A
50-244 Wrocław

Zgłoszenia:
UWAGA ! Warunkiem uczestnictwa w warsztatach jest zgłoszenie mailowe na adres:
[email protected]
oraz
WNIESIENIE OPŁATY W FORMIE PRZELEWU na konto nr:
53 1240 6380 1111 0011 2397 1019
z dopiskiem:
KUJAWIAKI WROCŁAW marzec + imię i nazwisko

Co ze sobą zabrać:
Coś do picia, wygodny strój + podkoszulek na zmianę i obuwie z twardą podeszwą. Ze względu na zimowe warunki należy wziąć obuwie z twardą podeszwą na zmianę.


Więcej/źródło informacji:
– Facebook/wydarzenie

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.
Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Zamknij