Przejdź do głównej zawartości strony

W kwietniu zapraszamy do Pruszkowa na kontynuację warsztatów z tańcami tradycyjnymi.

W tym miesiącu skupimy większą uwagę na Kujawiakach.

Kujawiaki to tańce piękne i bardzo romantyczne ale zarazem także ze względu na specyficzny rytm dość trudne do zatańczenia.

Wymagają czasu by dobrze weszły w nasze nogi. Charakterystyczne dla nich tempo rubato, sprawia, że możemy je zatańczyć poruszając się w specyficzny „oddychający” sposób.

Historycznie związane są z takimi regionami jak Kujawy, Łęczyckie oraz północne Mazowsze jednak obecnie znane są niemal w całej Polsce. Pomimo to w każdym regionie tańczone są nieco inaczej. W jednych krok jest bardziej chodzony w innych bardziej posuwisty i falujący, a w jeszcze innych, w których zatracono tempo rubato do melodii kujawiaków po prostu się „walcuje”.

Prócz kroków podczas naszych warsztatów będziemy uczyć się także charakterystycznego dla kujawiaków wirowania w parze na kseb i odsib, rubatowego „oddychania” oraz stosowania różnych prostych ozdobników.

Dodatkowo podczas naszych spotkań będziemy także wracali do tańców, których uczyliśmy się w poprzednich miesiącach czyli oberków oraz tańców miejskich z pierwszej połowy XX wieku.

🔳 W trakcie naszych warsztatów opanujecie kroki i zasady obowiązujące w niescenicznych formach tańca tradycyjnego, wykonywanego na potańcówkach, tak aby tańczenie sprawiało Wam jak najwięcej przyjemności i radości.
🔳 Nasze warsztaty można potraktować też jako praktykę taneczną albo zajęcia fitnes, podczas których poznamy nowe osoby i spędzimy czas w miłej atmosferze, a przy okazji pozbędziemy się zbędnych kalorii przy polskiej muzyce tradycyjnej.
🔳 Podczas warsztatów pojawią się ćwiczenia rytmiczne, dzięki którym wyrobicie w sobie poczucie rytmu, koordynację ruchową, wzmocnicie tężyznę fizyczną oraz nadacie swoim ruchom tanecznym siłę, płynność i lekkość .
🔳 Będzie to też duża porcja inspiracji, dobrej zabawy i miłego spędzenia czasu wolnego w gronie fantastycznych osób, które przychodzą na nasze warsztaty.
🔳 Będzie to również pretekst do poznania ciekawych osób i budowania tanecznego środowiska w Pruszkowie, co pomorze Wam w szybkim znalezieniu sobie partnera/partnerki do tańca przy wszelkich okazjach, podczas których pojawi się muzyka tradycyjna.


Prowadzący:
Piotr Zgorzelski z Akademii Tańca Tradycyjnego

Dla kogo:
Wiek ani poziom tańca nie jest dla nas żadnym ograniczeniem

Terminy:
W każdą środę kwietnia od godz. 20.15 do 21.45

Zapisy:
Szczegóły omówione zostaną podczas pierwszego spotkaniu w dniu 3 kwietnia.

Kontakt:
mail: [email protected]
lub Piotr Zgorzelski (Fb/Messenger)

Miejsce:
Budynek DWORCA PKP PRUSZKÓW (ulica Henryka Sienkiewicza 2) na pierwszym piętrze. Wejście, drzwi z boku budynku, po lewej stronie patrząc od frontu.

Co ze sobą zabrać:
Wystarczy zabrać ze sobą dobry humor, coś do picia, wygodne obuwie najlepiej na skórzanej podeszwie, oraz wygodny strój + podkoszulek na zmianę. NALEŻY WZIĄĆ ze sobą OBUWIE na zmianę, najlepiej ze skórzaną podeszwą


Źródło informacji:
– Facebook/wydarzenie

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.
Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Zamknij