Przejdź do głównej zawartości strony

Narodowy Instytut Kultury i Dziedzictwa Wsi  zaprasza do udziału w konferencji „Chłopi polscy na przestrzeni wieków. Stan badań i perspektywy badawcze”, która odbędzie się w dniach 10–11 lipca 2023 r.

W ostatnich latach zintensyfikował się dyskurs na temat dziejów polskiej wsi, a zwłaszcza panujących tam stosunków społecznych i ekonomicznych, wobec upowszechniania wielu mitów – Organizatorzy Narodowy Instytut Kultury i Dziedzictwa Wsi oraz Instytut Historii Akademii Finansów i Biznesu Vistula – postanowili zorganizować konferencję z udziałem znawców historii wsi polskiej. Jej celem jest ukazanie w miarę pełnego i zgodnego z aktualnym stanem badań naukowych obrazu stosunków i przemian wsi polskiej od X do początków XXI wieku, od problematyki historycznej poprzez zagadnienia etnohistoryczne, aż do narracji prowadzonej przez muzea zajmującej się historią wsi.


Miejsce:
Siedziba NIKiDW
ul. Krakowskie Przedmieście 66, Warszawa

WSTĘP WOLNY!


Źródło informacji:
– materiały przesłane przez organizatorów
– nikidw.edu.pl…

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.
Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Zamknij