Przejdź do głównej zawartości strony

Koncert ukraińskiego zespołu „Chorea Kozacka” w Warszawie

17 października 2023 roku, godz. 18:45 (po Boskiej Liturgii)

Parafia Greckokatolicka p.w. Zaśnięcia Najświętszej Marii, ul. Miodowa 16

Serdecznie zapraszamy we wtorek, 17 października, na wyjątkowy koncert ukraińskiego zespołu Chorea Kozacka w Warszawie.

Chorea Kozacka to zespół wykonujący dawną muzykę ukraińską, utwory z różnych warstw ukraińskiej kultury muzycznej. Zespół powstał w 2005 roku w Kijowie. Wykonuje muzykę Rusi-Ukrainy różnych epok – średniowiecza, renesansu, baroku, klasycyzmu romantyzmu i wybranych utworów z tradycji kobziarskiej XX w. Szczególną uwagę zespół poświęca rycerskiemu etosowi i przebogatej, a mało znanej tradycji muzyki dworskiej.

Zespół wielokrotnie gościł w Polsce, Szwajcarii, Niemczech, regularnie występuje w Ukrainie. Uważany jest za „zjawiskowy” – w szerszym, daleko wybiegającym poza kontekst „muzyki dawnej” kontekście.

W tym trudnym dla Ukrainy i Ukraińców czasie, wyjątkowo brzmią pieśni rewolucji, które inspirują, podnoszą na duchu i dają nadzieję na zwycięstwo.

Zapraszamy na ten wyjątkowy, ważny koncert pełen wzruszeń, pieśni i poezji.

Podczas koncertu muzyką można będzie wesprzeć dobrowolną kwotą.


Źródło informacji:
– Facebook/wydarzenie

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.
Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Zamknij