Przejdź do głównej zawartości strony

Trójstyk – geograficzny termin mimo że nam bliski to jednocześnie całkowicie nielogiczny i nijak mający się do aktywności które z wielką radością i ochotą uprawiamy od kilku ładnych lat na trójstyku granic właśnie. Coś się w lesie styka, skoro się styka to się chyba nie przenika, a z naszych doświadczeń wychodzi coś zupełnie odwrotnego. Czemu pod Suwałkami usłyszysz melodię śpiewaną w gwarze mazurzącej na melodię znaną również na Białorusi, a podobne słowa tyle że w języku Dzuków śpiewają Litwini tak że nas Polaków chwyta to za serce i mamy wrażenie że to nasza pieśń wyssana z mlekiem matki. Po prostu. Tak tu jest i czasem nie trzeba wiedzieć czemu choć zawsze warto posłuchać.

Koncert będzie próbą pokazania bogactwa muzyki z trzech stron obecnej granicy – Polski, Litwy i Białorusi. Postaramy się pokazać jej cechy wspólne, ale również jej cechy indywidualne zarówno w aranżacjach zespołowych jak i występach solowych. Do współpracy zaprosiliśmy zarówno muzyków tradycyjnych, jak i sceny jazzu i muzyki alternatywnej.

W koncercie wystąpią:
Julita Charytoniuk – śpiew
Laura Lukenskienė – kankles, śpiew
Dovaidė Kurytė – kankles, śpiew
Gustaw Juzala – śpiew
Urszula Murawko – cymbały
Piotr Fiedorowicz – gitara basowa, dudy, kierownictwo artystyczne koncertu
Jerzy Czyżyński – bęben szamański
Paweł Luto – bębny
Mateusz Niwiński – skrzypce
Radek Nowicki – saksofon
Dzanis Sukhi – dudy
Hubert Zemler – perkusja
Adrian Żukowski – harmonia


Miejsce:
Kawiarenka Artystyczna
Suwałki, Teofila Noniewicza 71

Wstęp wolny

Organizator:
Krusznia


Źródło informacji:
– Facebook/wydarzenie

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.
Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Zamknij