Przejdź do głównej zawartości strony

Cieszyński Ośrodek Kultury zaprasza na koncert pieśni wielkopostnych w wykonaniu Kapeli Fedaków.  Koncert odbędzie się w niedzielę 24 marca 2024, o godzinie 16:00 w Kościele pw. św. Marii Magdaleny w Cieszynie. Wydarzenie organizowane jest w ramach cieszyńskiego Jarmarku Wielkopostnego.


KAPELA FEDAKÓW
to rodzinny zespół z Katowic, grający muzykę tradycyjną ze Śląska i innych części kraju, a także autorską muzykę inspirowaną polską muzyką tradycyjną. Zespół popularyzuje także muzykę i tańce tradycyjne poprzez organizowanie i prowadzenie warsztatów, potańcówek i innych działań kreatywnych, w które każdorazowo angażują lokalne społeczności i uczestników swoich warsztatów. Zespół koncertuje i edukuje zarówno w swoim regionie, jak i w dalszych zakątkach – Krakowie, Warszawie, Pradze czy Ostrawie.
Powiedzieć, że Kapela Fedaków dzieli się z słuchaczami radością płynącą z muzyki tradycyjnej to zbyt mało, by oddać wyjątkowość zespołu. Muzycy pokazują, że dźwięki wydobywane z instrumentów używanych kiedyś często na polskiej i śląskiej wsi, dodatkowo wzbogacone rodzinnym ciepłem i niewątpliwym poczuciem humoru familii Fedaków pozwolą każdemu odnaleźć się w przyjaznej atmosferze pięknej muzyki. Zespół nie tylko wyszukuje muzyczne perełki ze swojego regionu, ale także wzbogaca je o autorskie aranżacje, łączące szacunek do tradycji z osobistą propozycją artystyczną.

skład zespołu:
– Iga Fedak – śpiew
– Karolina Fedak – suka biłgorajska, skrzypce
– Jakub Fedak – cymbały, fujarki


Miejsce:
Kościół pw. św. Marii Magdaleny w Cieszynie
plac św Krzyża 1

Wstęp:
wolny


Więcej/źródło informacji:
– Facebook/wydarzenie

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.
Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Zamknij