Przejdź do głównej zawartości strony

Zapraszamy na koncert przygotowany przez Paulę Kinaszewską, Agatę Harz i Mateusza Dobrowolskiego wraz z uczestnikami Ogniska Muzyki Tradycyjnej, które prowadzą i z zaproszonymi gośćmi. Będzie to materiał dobrany pod kątem pokazania urody repertuaru, który jest nauczany w czasie zajęć.

„Duże Mazurki” powstały dzięki dofinansowaniu z Narodowego Instytutu Muzyki i Tańca i początkowo bazowały na nauce gry na skrzypcach. „Zapotrzebowanie” na wspólne muzykowanie było tak duże, że wprowadziliśmy dodatkowe warsztaty: dla bębnistów i basistów oraz biały śpiew. Członkowie ogniska grają i śpiewają podczas kolejnych Potańcówek pałacowych, na Święcie ulicy Stalowej, a także kolędują po ulicach Warszawy.

Ponadto zapraszamy na Potańcówkę pałacową, podczas której zagrają uczestnicy warsztatów razem ze swoją prowadzącą Paulą Kinaszewską oraz zespołem Wowakin.


Miejsce:
Warszawa, Pałacyk Konopackiego

Wstęp wolny

Organizator:
Dom Kultury TuPraga

Projekt jest realizowany we współpracy z Narodowym Instytutem Muzyki i Tańca w ramach Programu OGNISKA MUZYKI TRADYCYJNEJ 2023 prowadzonego przez Pracownię Muzyki i Tańca Tradycyjnego w NIMiT

Projekt jest finansowany ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego


Źródło informacji:
– Facebook/wydarzenie

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.
Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Zamknij