Przejdź do głównej zawartości strony

7 stycznia zapraszamy Państwa na KONCERT KOLĘD w wykonaniu znakomitych muzyków: JANUSZ PRUSINOWSKI KOMPANIA I KAJA PRUSINOWSKA

Janusz Prusinowski to prekursor odrodzenia wiejskiej tradycji muzycznej w Polsce. Gry na skrzypcach uczył się u wiejskich mistrzów, od nich przejął indywidualne cechy mazurków, oberków, kujawiaków i polek. Śpiewa ballady i pieśni religijne, komponuje muzykę teatralną, pieśni i kołysanki. Jest śpiewakiem Monodii Polskiej, skrzypkiem Orkiestry Czasu Zarazy, dyrektorem artystycznym Festiwalu Wszystkie Mazurki Świata. Niektórzy muzycy zespołu Janusz Prusinowski Kompania to kolędnicy z zamiłowania, co to nie jeden raz „na ciężkim mrozie trwali” opowiadając historię o narodzeniu Zbawiciela i królu Herodzie. Na takie właśnie kolędowanie zapraszamy Państwa do Gminnego Centrum Kultury w Popowie.

Miejsce:
Gminne Centrum Kultury w Popowie
ul. Strażacka 2, Popów

Wstęp:
wolny


Źródło informacji:
– Facebook

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.
Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Zamknij