Przejdź do głównej zawartości strony

Fundacja Żywe Kultury zaprasza na koncert Kapeli Towarzyskiej wraz z potańcówką ludową, która odbędzie się 16 września w Nowinie (Nowina 5). Wstęp wolny!

Kapelę tworzą młodzi animatorzy kultury ludowej. Swą pasją do żywej muzyki dzielą się grając zebrane z różnych stron polski tradycyjne melodie taneczne.
Inspirują ich muzyka której uczą się od wiejskich muzykantów i śpiewaczek. Grają starodawne oberki, mazurki, polki, tanga, fokstroty, walczyki oraz autorskie ballady. W repertuarze nie brak też zabaw tanecznych, które nawet najbardziej wstydliwym nie pozwolą ukrywać się po kątach.

Zadanie jest częścią projektu „Wędrująca Akademia Kultury” – realizowanego przez Fundacja Żywe Kultury i dofinansowanego ze środków Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich NOWEFIO na lata 2021–2030.


Miejsce:
Nowina Konie i Glina
Nowina 5

Wstęp:
wolny


Źródło informacji:
– Facebook/wydarzenie

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.
Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Zamknij