Przejdź do głównej zawartości strony

1 Pażdziernika, o godzinie 18 spotkamy sie znów w Domu na Perehodzie. Tym razem usłyszymy melodie taneczne, pieśni, piosenki – tradycyjne i współczesne w wykonaniu muzyków i śpiewaków znanych z zespołów Maryna C i Wowakin. Zagrają zarówno repertuar tradycyjny oparty na pieśniach ludowych, melodiach do tańca z Mazowsza, Lubelszczyzny, Podlasia, Rzeszowszczyzny jak i swoje kompozycje do wierszy Władysława Broniewskiego i Anny Świrszczyńskiej.
Muzycy śpiewają oraz grają na skrzypcach (w duecie), banjolele, cymbałach i bębnie obręczowym.

Bartłomiej Woźniak jest kompozytorem, multiinstrumentalistą, śpiewakiem i producentem muzycznym. Komponuje muzykę do teatru, radia i filmu, a także pieśni i piosenki w zespole Maryna C. Stworzył m.in. muzykę do cyklu „Pieśń Świętojańska o Sobótce” Jana Kochanowskiego, cykl piosenek do wierszy Władysława Broniewskiego, Anny Świrszczyńskiej i Mariny Cwietajewej. Gra i śpiewa w zespole Wowakin, z którym koncertuje. Uczy produkcji muzycznej, jest reżyserem dźwięku i twórcą muzyki do słuchowisk.

Paula Kinaszewska jest skrzypaczką i śpiewaczką oraz aktorką związaną z Teatrem Dramatycznym w Warszawie. Wcześniej występowała w teatrach Studio, Narodowym w Warszawie i Wybrzeże w Gdańsku. Liderka i założycielka zespołów Maryna C. i Wowakin. Badaczka folkloru, animatorka życia muzycznego związanego z muzyką tradycyjną i folkową, uczennica wiejskich mistrzów – skrzypków i śpiewaczek, ale także samodzielna artystka, dwukrotna stypendystka Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego w dziedzinie twórczości ludowej. Nagrodzona I Nagrodą Warszawskiej Edukacji Kulturalnej w 2017 r. Prowadzi działalność pedagogiczną i koncertuje na całym świecie z zespołem Wowakin.

Miejsce:
Perehod – Magia przejścia/ Poleski Park Narodowy
Pieszowola 13/3, Sosnowica

Wstęp:
do kapelusza

Zasady naszych spotkań:
można przynieść własne napoje i jedzenie, prosimy zabrać obuwie do tańca i tupańca, dobre humory

Źródło informacji:
– Facebook/wydarzenie

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.
Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Zamknij