Przejdź do głównej zawartości strony

Serdecznie zapraszamy na wyjątkowe spotkanie, podczas którego uczestnicy będą mieli możliwość zaśpiewania kolęd w samym środku wiosny! Pucheroki, turki, śmierguśnicy, siuda baba i siwki – kto to właściwie jest i o co chodzi z tymi przebierankami i kolędowaniem na Wielkanoc? Przyjdź i się przekonaj!

 

W ramach wydarzenia odbędą się spotkanie i warsztaty z Anną Kaźmierak – autorką oszałamiająco kolorowej książki aktywnościowej „Turonie, żandary, herody” (najlepsza graficzna książka obrazkowa roku 2020 według Polskiej Sekcji IBBY) – wprowadzająca w magiczny świat wiejskich kolędników – od Bożego Narodzenia, przez karnawał, aż do Wielkanocy.
Uczestnicy spotkania zaśpiewają popularne niegdyś piosenki i oracje Wielkanocne, a podczas zabaw plastycznych wykonają niezbędne do tych obrzędów rekwizyty.

 

Podczas spotkania możliwy będzie zakup książek autorki w promocyjnej cenie.
Wydarzenie odbywa się w ramach tegorocznej odsłony projektu Patterns of Europe/Wzory Europy.

Anna Kaźmierak – (ur. 1983 r.) absolwentka Edukacji Artystycznej oraz Grafiki i Malarstwa na ASP w Łodzi, malarka, ilustratorka i graficzka. Od kilku lat zgłębia tradycyjną kulturę polskiej wsi. Kontakt z artystką: annakazmierak.pl.

O książce:
„Turonie, żandary, herody”
Tekst i ilustracje: Anna Kaźmierak
Wydawnictwo: Wydawnictwo Dwie Siostry
https://wydawnictwodwiesiostry.pl/…/turonie-zandary

Miejsce:
Warsztaty Kultury w Lublinie
ul. Grodzka 7, sala wystawowa – II piętro

Dla kogo:
dla dzieci w wieku 6- 12 lat i ich rodziców/dziadków/opiekunów

Zapisy:
udział w spotkaniu jest bezpłatny, obowiązują zapisy przez formularz online:
https://forms.gle/aeJbm4anigzd65i69

Źródło informacji:
– Facebook/wydarzenie

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.
Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Zamknij