Przejdź do głównej zawartości strony

Kolberg – jak to ugryźć i dlaczego warto? [warsztaty dla dorosłych]. Prowadzenie: Katarzyna Jackowska-Enemuo.


Spotkanie skierowane do nauczycieli, edukatorów, bibliotekarzy oraz wszystkich zainteresowanych wykorzystaniem zapisków Oskara Kolberga w swojej pracy. Warsztaty mają na celu pokazanie uczestnikom, jak wykorzystać bogatą spuściznę etnograficzną i folklorystyczną Oskara Kolberga w pracy edukacyjnej i kulturalnej.

 Jak mówi prowadząca: „Zapraszam na spotkanie, w ramach którego opowiem trochę o samym Kolbergu, ale przede wszystkim o tym jak i dlaczego warto korzystać z jego pracy dzisiaj. O tym, co komitywa z Kolbergiem może wnieść do pracy animatorskiej, pedagogicznej, nauczycielskiej, bibliotekarskiej i opowiadackiej. O jawnych i tajnych wątkach i tropach. O obrazach, które tkwią w naszej zbiorowej nieświadomości. O muzyce, roku obrzędowym i zabawach dziecięcych. No i o tym, jak to gigantyczne dzieło gryźć, żeby nie połamać sobie zębów na samym wstępie”.

Katarzyna Jackowska-Enemuo – antropolożka kultury, opowiadaczka historii, muzykantka i pisarka, laureatka Nagrody Literackiej m. st. Warszawy. Autorka książek „Tkaczka chmur” i „Między światem a zaświatem”. Od ponad 20 lat zajmuje się muzyką dawną i tradycyjną z różnych stron Europy. Komponuje również własne piosenki i muzykę do spektakli. Autorka audycji radiowych i słuchowisk. Współzałożycielka zespołu Jazgodki oraz współtwórczyni projektu „Migawki”, z którym tworzy spektakle w dwóch językach polskich – fonicznym i migowym. Autorka projektu „Nieuchronne”, na który składają się piosenki stworzone w odpowiedzi na doświadczenie straty. Koncertuje, gra do tańca, opowiada i gra spektakle – zarówno na scenie, jak też na podwórkach, w więzieniach i pociągach. Prowadzi warsztaty śpiewu, tańca i opowieści dla dużych i małych. Tropi tradycje społecznego świętowania i prowadzi obrzędy przejścia związane z różnymi istotnymi momentami w życiu.


Miejsce:
Muzeum Etnograficzne we Wrocławiu
ul. Traugutta 111/113, Wrocław

Wstęp:
wolny

Obowiązują zapisy przez formularz:
https://forms.gle/xefWiqnXtXcboRhu6 lub poprzez wiadomość mailową na adres: [email protected]

Warsztaty są częścią projektu „Był sobie raz baśniowy język” realizowanego przez Fundację „Fabuła” pod patronatem Polskiego Towarzystwa Ludoznawczego (PTL) i dofinansowanego w ramach programu NCK „Ojczysty dodaj do ulubionych”.


Źródło informacji:
– Facebook/wydarzenie

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.
Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Zamknij