Przejdź do głównej zawartości strony

Klub Małego Konszabelanta zaprasza na zajęcia muzyczno-ruchowe dla Maluszków (od 3 miesiąca do 3 roku życia) z Opiekunami (wiek nie gra roli, byle duch był młody i ochoczy), pielęgnujące i rozwijające naturalną muzykalność każdego dziecka i wspierające jego harmonijny rozwój.

Podczas zajęć bawimy się dźwiękiem, rytmem i ruchem, wykorzystując piosenki, wierszyki i zabawy zaczerpnięte z tradycyjnego folkloru dziecięcego. Gramy na akordeonie, bębenku obręczowym, fujarkach, dzwonkach i innych instrumentach. Sprawdzamy potencjał muzyczny ukryty w sprzętach domowych, komponując niepowtarzalne symfonie na durszlak, chochlę i orkiestrę łyżek.
Świat wokół nas przepełniony jest muzyką, a dzieci doświadczają go wszystkimi zmysłami. Patrzą. Słuchają. Dotykają. Smakują. Czują. Reagują. Są ciekawe i otwarte, i bardzo skore do muzykowania, a my staramy się towarzyszyć im w tej przygodzie.

Muzyka stanowi podstawę ludzkiego rozwoju i egzystencji. Dzięki muzyce dzieci zyskują wgląd w siebie, w innych i w życie jako takie. A co najważniejsze, stają się bardziej zdolne do rozwijania wyobraźni i niezmierzonej kreatywności.
E.F. Gordon

Zajęcia prowadzą:
Zofia Szyrajew i Anna Psuty-Zając – etnolożki, animatorki, muzykantki, współtworzące formację Fiksum Dyrdum. Muzykują z dziećmi i prowadzą zajęcia umuzykalniające w Krakowie i okolicach od 2017 r. (Przedszkole Terapeutyczne Rozwijanka w Wieliczce, Przedszkole Waldorfskie Ziarenko, Klub Rodzinek, Klub Multi, Pracownia Kulturalna, Centrum Kreatywnego Rozwoju Harcownia, Klub Dziecięcy Dobre Miejsce i.in.)

Zapraszamy serdecznie!

Zajęcia odbywają się w dwóch grupach wiekowych:
– środy 10:00 – Mali Konszabelanci – od 3 msc. do 2 r.ż.
– wtorki 17:30 – Ciut Więksi Konszabelanci – od 1.5 do 3 r.ż.
Od września do grudnia

Czas trwania: 45 min.

Miejsce:
Domki Kultury Dębniki / Fundacja Kocham
Kraków, Dębniki, ul. Konfederacka 4 (w podwórku)

Uwaga! zajęcia ruszą, kiedy uzbiera się grup

Wstęp na zajęcia:
– pojedyncze zajęcia – 45 zł (rodzeństwa – 75 zł)
– karnet na 4 zajęcia (ważny przez 6 tygodni) – 160 zł (rodzeństwa – 250 zł)

Zapisy przez formularz:
forms.gle/BRwbVdq6mNZc7Kmi8

Organizator:
Fiksum Dyrdum

Źródło informacji:
– materiały przesłane przez organizatorów
– Facebook/wydarzenie

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.
Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Zamknij