Przejdź do głównej zawartości strony
“KGW Brzyska z kulturą ludową” – warsztaty tańców ludowych potańcówka z muzyką na żywo i degustacja potraw regionalnych.
24 listopada w sali Domu Ludowego w Brzyskach odbędzie się pierwsza taka potańcówka w Brzyskach. Muzyka na żywo grana przez kapele ludowe, skoczne tańce, wesołe śpiewy i pyszne jedzenie, to wszystko razem brzmi po prostu rewelacyjnie i tak właśnie będzie.

17:30 – warsztaty tańców ludowych;
19:0 – poczęstunek (degustacja potraw regionalnych);
19:30 – potańcówka, podczas której zagrają Kapele:
– Liwoczanie;
– Lasowiackie Baby;
– Jodłowianie.

Warsztaty poprowadzą Mariola Szypuła oraz Marta Nycek-Kaczor – muzycy, instruktorzy tańca, instrumentaliści. Na co dzień grają w kapeli Lasowiackie Baby oraz są członkiniami Zespołu Ludowego”Górniacy” z Kolbuszowej Górnej.
Degustację potraw przygotujemy My – gospodynie z KGW Brzyska.

Serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych!
Niezależnie od wieku – bo to muzyka, która łączy pokolenia, jeśli nie jesteś pierwszym tancerzem każdej imprezy, to bez obaw, spotkamy się po to by dobrze się bawić oraz poznać i posmakować kultury ludowej.

Wydarzenie “KGW Brzyska z kulturą ludową”, które odbędzie się pod honorowym patronatem: Stowarzyszenia “Gdzieś Tu” i Sołtysa Wsi Brzyska – Piotra Węgrzyna – jest finansowane jest ze środków Fundacji Enea w ramach programu wsparcia KGW.

Nie podajemy godziny zakończenia tego wydarzenia, zdecyduje o tym to, jak Wy będziecie się bawili!


Miejsce:
Dom Ludowy w Brzyskach, woj. podkarpackie

Wstęp:
wolny


Źródło informacji:
– Facebook/wydarzenie

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.
Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Zamknij