Przejdź do głównej zawartości strony

Zapraszamy na bardzo mocne zakończenie sezonu tanecznego w tym roku, bardzo obfitego zresztą. Po raz piąty od 2018 r. odbędzie się potańcówka (trzy razy jako Łojdiridi, od tego roku cykl przyjął nazwę „Potańcówka u Górniaków”). Potańcówki z muzyką wyłącznie tradycyjną wrastają w kulturalny pejzaż Kolbuszowej Górnej. Duża w tym zasługa Współorganizatorów, wśród których należy wymienić: Zespół Ludowy Górniacy (wsparcie osobowe, zapewnienie dobrej atmosfery), MDK Kolbuszowa (udostępnienie Centrum Kultury Wsi, pomoc w promocji), Sołtysa i Radę Sołecką (wsparcie organizacyjne i promocyjne, pomoc finansowa), KGW Kolbuszowa Górna (wsparcie organizacyjne).
Impreza jest skierowana do wszystkich, nie ma żadnych ograniczeń wiekowych itd. – są pewne zasady, których przestrzegamy, np. nie gramy innej muzyki niż tradycyjna.

Na listopadowej potańcówce zagrają trzy kapele ściśle związane z regionem lasowiackim: Lasowiackie Baby, Kapela z Majdanu Królewskiego, Kapela Łola.

Wydarzenie najprawdopodobniej (o ile zbierze się odpowiednio liczna grupa) rozpocznie się nauką tańców, które poprowadzi Wiceprezes Stowarzyszenia „Gdzieś Tu” Artur Szlachetka, odpowiedzialny również za prowadzenie grupy tanecznej u „Górniaków”.


Wstęp:
obowiązkowy datek nieokreślonej wysokości na organizację kolejnego wydarzenia

Miejsce:
Centrum Kultury Wsi, Kolbuszowa Górna


Źródło informacji:
– Facebook/wydarzenie

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.
Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Zamknij