Przejdź do głównej zawartości strony

Stoły wielkanocne zastawione pysznymi potrawami regionalnymi, oryginalne ozdoby przygotowane przez twórców ludowych oraz tradycyjna muzyka ludowa – to wszystko czeka na Państwa na Jarmarku Wielkanocnym zorganizowanym przez Narodowy Instytut Kultury i Dziedzictwa Wsi.

2 kwietnia w godzinach 12.00-17.00, podcienia i dolny hol siedziby NIKiDW, przy ul. Krakowskie Przedmieście 66 rozbłysną wieloma kolorami.

O oprawę muzyczną naszego wydarzenia zadbają: Zespół Śpiewaczy „Godziszowianki” z Godziszowa, w którego repertuarze znajdują się dawne pieśni, piosenki, ballady, siewce, przyśpiewki żniwne, jak również tradycyjne pieśni religijne oraz odtwarzająca kulturę regionu świętokrzyskiego Kapela Ciekoty.

Na stoiskach swoje wyroby zaprezentują twórcy ludowi. Będzie można kupić między innymi: ręcznie zdobione kroszonki opolskie, ceramikę bolimowską z Warsztatu Garncarskiego Rodziny Konopczyńskich, zachwycające swoją urodą haftowane obrusy, serwety oraz naturalną biżuterię.

Dla smakoszy przewidzieliśmy stoiska z przeróżnymi świątecznymi specjałami. Swoje produkty sprzedawać będą wytwórcy tradycyjnych wędlin, pieczywa, serów i miodów. Oczywiście nie zabraknie specjałów przygotowanych specjalnie na tę okazję przez panie z kół gospodyń wiejskich.

Osoby chętne do spróbowania swoich sił w ludowym rękodzielnictwie będą miały możliwość nauczyć się wyplatania koszyków pod okiem mistrza Tadeusza Pięty oraz zdobienia jajek sitowiem, które poprowadzi Halina Witkowska.

Serdecznie zapraszamy!


Źródło informacji:
– materiały przesłane przez organizatorów
– Facebook/wydarzenie

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.
Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Zamknij