Przejdź do głównej zawartości strony

Międzygminny Festiwal Muzyki Ludowej im. Anny Malec jest festiwalem skupiającym solistów, zespoły, instrumentalistów, którzy grają i śpiewają muzykę tradycyjna pochodzącą z Roztocza. Jest to festiwal dla uczestników w różnym wieku. Uczestniczą w nim muzycy z terenu Roztocza i okolic.

Jego formuła jest konkursowa i każdego roku uczestnicy pod okiem ekspertów od muzyki tradycyjnej prezentuje swoje dokonania. Tradycją festiwalu jest również gość muzyczny.

Założeniem festiwalu jest propagowanie muzyki tradycyjnej Roztocza oraz utworów Anny Malec, śpiewaczki pochodzącej z Roztocza.

Anna Malec, śpiewaczka pochodząca z Jędrzejówki. (Znawcy folkloru i etnografowie dostrzegli i docenili kunszt muzyczny Anny Malec i utrwalili jej dorobek artystyczny w licznych dokumentacjach. Jej piosenki zostały nagrane przez Redakcję Muzyki Ludowej Polskiego Radia, Akademię Muzyczną i sekcję folklorystyczną Instytutu Sztuki Państwowej Akademii Nauk. Była laureatką I Nagrody Festiwalu Kapel i Śpiewaków Ludowych w Kazimierzu nad Wisłą w latach 1969 oraz 1972. Występowała niejednokrotnie na Kazimierskim Festiwalu Kapel i Śpiewaków Ludowych oraz na Zamku Królewskim w Warszawie, a także wraz z kapelą braci „Bździuchów”. Jej utwór „Piejo kury piejo…” wykonywany przez Grzegorza Ciechowskiego trafił na pierwsze miejsca list przebojów. Za swoją twórczość została uhonorowana nagrodą Oskara Kolberga)

Miejsce:
OSP Jędrzejówka

Wstęp:
wolny

Źródło informacji:
– Facebook/wydarzenie

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.
Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Zamknij