Przejdź do głównej zawartości strony

Przed nami barwne zakończenie roku 2023! Zapraszamy na koncert laureatów IV Naszego Muzycznego Źródełka – konkursu Polskiego Radia Dzieciom i Radiowego Centrum Kultury Ludowej we współpracy z Narodowym Instytutem Kultury i Dziedzictwa Wsi.

Za nami kolejna odsłona konkursu skierowanego do wszystkich młodych osób, które uwielbiają muzykę ludową i folkową. W tym roku do naszego konkursu napłynęło blisko 80 zgłoszeń od zdolnych młodych muzykantów i śpiewaków z najróżniejszych rejonów kraju, solo, w zespołach i rodzinnie! Spośród wyłonionych przez jurorów finalistów, zwycięzców wybraliście Wy – nasi słuchacze. Czas na uroczysty koncert!

29 grudnia w radiowym studiu im. Agnieszki Osieckiej w Warszawie zagrają:
– Anastazja Zaziąbło-Hubiak
– Antoni Sieczka
– Aleksandra Duc
– Zespół: Orkiestra Podróżniacy
– Duet: Anna Golec i Klaudia Fajkis

To nie wszystko! Na scenie pojawi się Teatr Mozaika z programem „Choinka i jej wigilijne kreacje”, który tym razem współtworzyć będą również laureaci konkursu. Wspólnie pójdziemy szlakiem zwyczajów i symboli ukrytych w najróżniejszych polskich ozdobach choinkowych. Bombki i łańcuchy… jabłka i cukierki… anioły i serca… Każda ozdoba ma swoją historię, swoje znaczenie, a często i swoje miejsce na bożonarodzeniowym drzewku! Wraz z opowieścią o pewnym niedźwiedziu i jego niezwykłym pomyśle, poznamy tradycje związane z jednym z najbardziej powszechnych polskich zwyczajów – ubieraniem choinki.
Wystąpią: Karolina Ociepka, Ewa Szymczak, Dominika Oczepa, Witold Roy Zalewski oraz Piotr Rogaliński.

Prowadzący:
Hanna Szczęśniak i Piotr Dorosz

Koncert pod patronatem:
Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego
Ministra Edukacji
Ministra Rolnictwa


Źródło informacji:
– Facebook/wydarzenie

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.
Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Zamknij