Przejdź do głównej zawartości strony

Koło Gospodyń Wiejskich „Miodowianki” z radością zaprasza na I Warsztaty Śpiewu Tradycyjnego, które odbędą się w Miedniewicach w dniu 10.09.2023 r. Wydarzenie jest częścią Europejskich Dni Dziedzictwa.

Śpiew towarzyszył naszym przodkom przez całe życie, przy różnych obrzędach, uroczystościach, ale również na co dzień, przy zabawach, przy pracy, w domu jak i też w obejściach i w polu. Dawał okazję do spotkania, zjednoczenia społeczności, przeżycia porywów serca.
To ważna część niematerialnego dziedzictwa kulturowego, o które chcemy zadbać, tradycja która zanika na naszych oczach, ale jeszcze nie tak dawno temu była żywa. Są wśród nas śpiewaczki które chcą podzielić się swoimi pieśniami i przyśpiewkami, tymi które śpiewano dawniej w Miedniewicach i okolicy.

Wśród śpiewaczek spotkacie P. Kazimierę Bogucką, nestorkę naszego Koła, Panie Alinkę Świniarską i Jadzię Müller.

W pierwszej części będziemy uczyć się pieśni a potem – przyśpiewek.
Warsztaty poprowadzi Grzegorz Dziewulski – muzykant i śpiewak, uczestnik Taborów i warsztatów muzyki tradycyjnej. Podegra on na skrzypcach do przyśpiewek, a na bębenku obręczowym zabębni Przewodnicząca naszego Koła, Ania Dąbrowska.

Na zakończenie warsztatów zaprezentujemy skarby ze Skrzyni Posagowej, tkaniny, chusty, ubiory i ozdoby, prawdziwe rękodzieło ludowe, pamiątki po poprzednich pokoleniach.

Zapraszamy starszych i młodszych, Panie i Panów, rodziny z dziećmi. Śpiew tradycyjny jest dla każdego. Każdy potrafi śpiewać, choć niektórzy jeszcze o tym nie wiedzą. Zaśpiewamy jak nasi przodkowie i nie zaginie miedniewicka nuta!


Miejsce:
Miedniewice

Wstęp:
wolny


Źródło informacji:
– Facebook/wydarzenie

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.
Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Zamknij