Przejdź do głównej zawartości strony

Repertuar zespołu to głównie utwory taneczne (kozackie, mazurki, polki i walce) zrekonstruowane na podstawie różnych archaicznych nagrań zebranych przez ukraińskich badaczy na ziemiach ukraińskich. Brzmienie zespołu pozwala słuchaczowi zanurzyć się w dawnej, wielokulturowej muzyce regionów zamieszkałych wspólnie przez Polaków, Ukraińców i Żydów.

Członkowie zespołu grają na trzech tradycyjnych instrumentach; skrzypce, drugie skrzypce cymbały i czasami bęben/bas. W XIX wieku zespoły w tym składzie cieszyły się popularnością zarówno w miastach, jak i na wsiach, o czym świadczyły wspomnienia wykonawców, od których pochodził zebrany materiał.

Zespół występował na festiwalach w Polsce, a tego lata na festiwalu w Rudolstadcie i Donaufest w Deggendrofie w Niemczech.

Kijów_Kraków / scena muzyki ukraińskiej | 2023
:: organizator: ROZSTAJE: u Zbiegu Kultur i Tradycji. Stowarzyszenie
:: dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu Narodowego Centrum Kultury: Kultura – Interwencje. Edycja 2023


Miejsce:
Strefa, ul. Świętego Tomasza 31, Kraków

Wstęp:
30/40zł

Przedsprzedaż online:
https://kbq.pl/105709

 


Źródło informacji:
– Facebook/wydarzenie

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.
Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Zamknij