Przejdź do głównej zawartości strony

Hajda Banda / Гайда Банда
Podlaski bigband w Twoim głośniku!

19.10.2023
DZiK Belwederska 44a
Bramy: 19:30
Koncert: 20:30
Bilety: 50 – going, 60 w dniu na bramce

O zespole:
Hajda Banda / Гайда Банда to białorusko-polska supergrupa wykonująca tradycyjny repertuartaneczny i wokalny z Podlasia, zachodniej Białorusi i Polesia. Dawne melodie taneczne, pieśni i piosenki wykonane są z młodzieńczą energią oraz z artystyczną finezją zaczerpniętą z nagrań i spotkań z dawnymi mistrzami muzyki wiejskiej. W składzie zespołu słyszymy akustyczne, regionalne instrumenty: skrzypce, basetlę, harmonię trzyrzędową, cymbały i bęben obręczowy. “Podlaski bigband” swoje inspiracje czerpie od takich twórców jak m.in. Wiera Grygoruk, Maria Kałużna, Edmund Brożek, S. V. Malenczyk, czy Studio Folkloru Białorusinów Podlaskich ”Żemerwa”.
Na koncertach grupy wybrzmiewają pochodzące z obu stron Puszczy Białowieskiej polki, oberki, kujawiaki, walczyki, tanga oraz tańce układowe takie jak babaczka czy kozak.

24 lutego 2023 nakładem Karrot Kommando ukazała się debiutancka płyta zespołu, zatytułowana “Hajda!”. W maju 2022 roku grupa zdobyła III miejsce, Nagrodę Publiczności oraz Nagrodę Filharmonii im. Mieczysława Karłowicza w Szczecinie podczas XXIV Festiwalu Folkowego Polskiego Radia „Nowa Tradycja”. Hajda Banda / Гайда Банда powstała w 2021 roku z inicjatywy skrzypaczki Darii Butskiej. Mieszkający w Warszawie, Bielsku Podlaskim, Rybniku, Krakowie i Lipsku muzycy zespołu współtworzyli takie zespoły jak Krzikopa, R.U.T.A., Pokrzyk, Kapela Brodów i Orkiestra Taneczna Bonanza.

Skład:
Daria Butskaya – skrzypce, śpiew
Kasia Dudziak – basy, śpiew
Nika Jurczuk – skrzypce, śpiew
Mateusz Dobrowolski – bęben obręczowy, śpiew
Paweł Iwan – cymbały, śpiew
Kuba Zimończyk – harmonia trzyrzędowa, śpiew

Linki:
www.facebook.com/hajda.banda
www.instagram.com/hajda.banda
www.twitter.com/Hajda_Banda
https://www.linkedin.com/company/hajdabanda
https://vm.tiktok.com/ZMLME7DEe/
https://zrzutka.pl/hajdabanda


Źródło informacji:
– Facebook/wydarzenie

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.
Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Zamknij