Przejdź do głównej zawartości strony

Rozpoczynamy Łódzki Karnawał po Staremu! (Dla niewtajemniczonych – prawdziwy ŁKS)

Hajda Banda / Гайда Банда pierszy raz w Łodzi – niesamowity band, który porwie do tańca nawet najbardziej zdrętwiałe nogi! A to wszystko w dobrze już Wam znanej willi u Milscha, która sprawuje mecenat nad najpiękniejszymi wydarzeniami kulturalnymi w Łodzi!

Hajda Banda / Гайда Банда to białorusko-polski zespół wykonujący tradycyjny repertuar taneczny i wokalny z Podlasia, zachodniej Białorusi i Polesia. Dawne polki, oberki, kujawiaki i walczyki wykonane są z młodzieńczą energią oraz z artystyczną finezją zaczerpniętą z nagrań i spotkań z dawnymi mistrzami muzyki wiejskiej. Do tych twórców należą m.in. Wiera Grygoruk, Maria
Kałużna, Edmund Brożek, S. V. Malenczyk, czy Studio Folkloru Białorusinów Podlaskich ”Żemerwa”. W maju 2022 roku grupa zdobyła III miejsce, Nagrodę Publiczności oraz Nagrodę Filharmonii im. Mieczysława Karłowicza w Szczecinie podczas XXIV Festiwalu Folkowego Polskiego Radia „Nowa Tradycja”. Hajda Banda / Гайда Банда powstała w 2021 roku z inicjatywy skrzypaczki Darii Butskayej. Grupa opublikowała cyfrowy maxi-singiel „Po swojomu” – wydawnictwo zapowiada przygotowywany przez zespół pierwszy album długogrający. Wydanie płyty wsparło ponad 100 fanów grupy w ramach specjalnej zbiórki crowdfundingowej.

Skład:
Daria Butskaya – skrzypce, śpiew
Nika Jurczuk – skrzypce, śpiew
Mateusz Dobrowolski – bęben obręczowy
Kuba Zimończyk – harmonia trzyrzędowa


Miejsce:
U Milsha
ul. Łąkowa 21, Łódź

Wstęp:
35 zł


Źródło informacji:
– Facebook/wydarzenie

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.
Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Zamknij