Przejdź do głównej zawartości strony

Jarmark św. Jana to cykliczna impreza, ciesząca się dużą popularnością wśród mieszkańców jak i odwiedzających Pisz turystów. Na uczestników czeka mnóstwo atrakcji, wystawy rękodzieła, regionalnego jadła i miodów pitnych oraz występy lokalnych jak i zaproszonych zespołów takich jak:

20:00 – Hajda Banda / Гайда Банда!
21:00 – Kapela Braci Rejwów

Kapela Braci Rejwów
Bracia ze wschodu, fuzja energii jądrowych. Jeden brat z Podlasia, drugi z Roztocza. Bracia grają minimalfolki, etnorejwy czerpiąc z ludowego in crudo i odnajdując współczesne brzmienia w muzyce przodków.

Rejwmaszyny braci to:
akordeon – Mateusz Tymura
bębenek obręczowy – Zibi Rusiłowicz
www.facebook.com/KapelaBraciRejwow

Hajda Banda / Гайда Банда (Bielsk Podlaski/Warszawa)
Podlaski bigband w Twoim głośniku!
Hajda Banda / Гайда Банда to polsko-białoruski zespół wykonujący tradycyjny repertuar taneczny i wokalny z Podlasia, zachodniej Białorusi i Polesia. Dawne polki, oberki, kujawiaki i walczyki wykonane są z młodzieńczą energią oraz z artystyczną finezją zaczerpniętą z nagrań i spotkań z dawnymi mistrzami muzyki wiejskiej. Do tych twórców należą m.in. Wiera Grygoruk, Maria Majówka, Edmund Brożek, S. V. Malenczyk, czy Studio Folkloru Białorusinów Podlaskich ”Żemerwa”. W maju 2022 roku grupa zdobyła III miejsce, Nagrodę Publiczności oraz Nagrodę Filharmonii im. Mieczysława Karłowicza w Szczecinie podczas XXIV Festiwalu Folkowego Polskiego Radia „Nowa Tradycja”.
Hajda Banda / Гайда Банда powstała w 2021 roku z inicjatywy skrzypaczki Darii Butskayej jako artystyczna kontynuacja realizowanego przez nią stypendium “Gaude Polonia” Narodowego Centrum Kultury. Grupa opublikowała cyfrowy maxi-singiel „Po swojomu” – wydawnictwo zapowiada przygotowywaną przez zespół pierwszą płytę długogrającą, wspartą przez blisko 100 fanów grupy w ramach zbiórki crowdfundingowej. Zespół współpracuje m.in. ze stowarzyszeniem Białoruski Młodzieżowy Hub w Warszawie i Fundacją Tutaka.

Skład:
Daria Butskaya – skrzypce, śpiew
Kasia Dudziak – basy, śpiew
Nika Jurczuk – skrzypce, śpiew
Mateusz Dobrowolski – bęben obręczowy
Paweł Iwan – cymbały, śpiew
Kuba Zimończyk – harmonia trzyrzędowa


Miejsce:
Plac Daszyńskiego, Pisz

Wstęp:
wolny


Źródło informacji:
– Facebook/wydarzenie

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.
Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Zamknij