Przejdź do głównej zawartości strony

Ambasada Muzyki Tradycyjnej nominowana w konkursie m.st. Warszawy na najlepszą warszawską inicjatywę pozarządową S3KTOR!

W 2017 znaleźliśmy się już wśród najlepszych i zajęliśmy 6. miejsce w plebiscycie mieszkańców. Czy tym razem sięgniemy po pierwsze?

Stowarzyszenie Dom Tańca od 1994 r. prowadzi działania na rzecz poznania i popularyzacji niestylizowanej muzyki i tańca polskiej wsi. Uważamy tę muzykę za ważną i fascynującą część niematerialnego dorobku naszej kultury. W Ambasadzie Muzyki Tradycyjnej organizujemy wydarzenia z wielkiej pasji i dzięki zaangażowaniu mnóstwa wspaniałych ludzi.

ZAGŁOSUJ TERAZ!

Czasu niewiele!
UWAGA!
W głosowaniu można oddać tylko jeden głos z jednego komputera, nawet jeśli druga osoba zarejestruje się pod innym adresem mailowym. Weźcie to pod uwagę i poproście bliskich o skorzystanie ze swoich sprzętów do głosowania.

O NAS

Zorganizowaliśmy setki warsztatów muzycznych, tanecznych oraz potańcówek: na wsi i w mieście, z udziałem artystów wiejskich – depozytariuszy „najstarszej nuty” – oraz ich uczniów i naśladowców młodszego pokolenia. Być może trudno w to uwierzyć, ale w warszawskiej Ambasadzie Muzyki Tradycyjnej w 2022 roku odbyło się w sumie ponad 350 wydarzeń a nasz drewniany domek odwiedziło na potańcówkach, warsztatach czy koncertach ponad 9500 osób. Znasz takie drugie miejsce na kulturalnej mapie świata?
Działalność Ambasady z jednej strony buduje wiedzę i motywację u świeżych adeptów in crudo, z drugiej – stanowi „kuźnię kadr” dla edukacji w zakresie muzyki tradycyjnej.

W Ambasadzie Muzyki Tradycyjnej organizujemy wyjątkowe i zróżnicowane wydarzenia łączące różne grupy odbiorców:
– intensywne (dwudniowe) warsztaty z artystami wiejskimi i ich uczniami z różnych regionów kraju,
– warsztaty mistrzowskie dla osób średniozaawansowanych (instrumenty/śpiew/taniec)
– regularną naukę gry na instrumentach w tradycjach lokalnych,
– spotkania śpiewacze,
– cotygodniowe warsztaty taneczne,
– wykłady/spotkania z badaczami i praktykami muzyki tradycyjnej.
– potańcówki przy muzyce na żywo
– koncerty ogrodowe, otwarte próby


GŁOSOWANIE TU:
https://xyz.um.warszawa.pl/S/S3ktor/

Zagłosowanie na nas wymaga brawury! Musisz zjechać daleko w dół, aż
znajdziesz nr 73!!!

O Stowarzyszeniu Dom Tańca i Ambasadzie Muzyki Tradycyjnej na stronie konkursu:
https://www.facebook.com/profile/100067165562153/


Źródło informacji:
– Facebook/wydarzenie

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.
Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Zamknij