Przejdź do głównej zawartości strony

FESTIWAL ZANIM OPADNĄ LIŚCIE
„Trzy rzeki — Warta, Prosna, Radomka”

U zbiegu tego co odchodzi i tego co przychodzi, pokolenia gasnącego i młodych zbuntowanych serc, wyrasta novum, muzyczny festiwal styku kultur, plemiennej mówiącej językiem rzeki, ziemi, ciszy, i współczesnej, pulsującej, niespokojnej, poszukującej. Dochodzi do muzycznego spotkania młodych z pokoleniem starszym, wychowanym w audiosferze wsi przed elektryfikacją, kiedy to żeby posłuchać muzyki trzeba było sobie ją zrobić. Więc się robiło, podsłuchiwało ptaki i całe bogactwo naturalnych dźwięków, które teraz nie robią na nas wrażenia, następnie przekładało na skrzypce samoróbki i wiejskie basy lub organki. I właśnie coś takiego grali muzykanci improwizując a ludzie wpadali w euforię i wir. Takich z kolei podsłuchiwali pod oknem wielcy kompozytorzy i notowali w nutach. Płaszczyzną tego spotkania są trzy pasma warsztatowe z mistrzami najstarszego pokolenia, ale przede wszystkim wieczorne kluby festiwalowe, tam będzie można na własne oczy zobaczyć, jak działają patenty na „czarowanie” dawnymi technikami gry na wiejskich instrumentach, jak wyglądało „przegrywanie się” muzykantów, które teraz z pyszna wołamy „Jam session”.

Zapraszamy na koncerty, warsztaty z mistrzami, kluby festiwalowe, happeningi, wielką finałową noc tańca!

Wkrótce szczegółowy program, formularze zapisów i bilety…


Organizatorzy:
Kulturalny Ruch Oporu
Dom Tramwajarza


Źródło informacji:
– Facebook/wydarzenie

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.
Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Zamknij