Przejdź do głównej zawartości strony

Festiwal 𝐎𝐝 𝐊𝐮𝐣𝐚𝐰𝐢𝐚𝐤𝐚 𝐝𝐨 𝐎𝐛𝐞𝐫𝐤𝐚. 𝐀𝐮𝐭𝐞𝐧𝐭𝐲𝐳𝐦 𝐢 𝐈𝐧𝐬𝐩𝐢𝐫𝐚𝐜𝐣𝐞 kontynuuje tradycję jednego z najstarszych festiwali muzyki ludowej w województwie łódzkim – „Spotkań Folklorystycznych Polski centralnej Od Kujawiaka do Oberka”.

Organizatorem wydarzenia było dotychczas Muzeum Okręgowe w Sieradzu. Tegoroczną edycję Festiwalu po raz drugi zorganizuje Łódzki Dom Kultury, we współpracy z Warckim Centrum Kultury.

W przesłuchaniach konkursowych wezmą udział ludowe kapele autentyczne i opracowane, instrumentaliści ludowi, mistrzowie wraz ze swoimi uczniami, a także zespoły inspirowane folklorem.
Mile widziani są nie tylko twórcy zamieszkujący teren województwa łódzkiego, ale szeroko pojętej Polski centralnej, reprezentujący różne regiony etnograficzne.

Formuła konkursowa pozwoli na uhonorowanie najlepszych uczestników oraz wyłonienie wykonawców, którzy wezmą udział w 58. Festiwalu Kapel i Śpiewaków Ludowych w Kazimierzu Dolnym, reprezentując województwo łódzkie.

Karta zgłoszenia oraz regulamin dostępne są na stronie https://www.ldk.lodz.pl/…/od-kujawiaka-do-oberka-2024…

Jeśli interesuje was 𝐤𝐮𝐥𝐭𝐮𝐫𝐚 𝐭𝐫𝐚𝐝𝐲𝐜𝐲𝐣𝐧𝐚 𝐰𝐨𝐣𝐞𝐰𝐨́𝐝𝐳𝐭𝐰𝐚 ł𝐨́𝐝𝐳𝐤𝐢𝐞𝐠𝐨 – nie może was zabraknąć!

Informacji w sprawie wydarzenia udziela Dział Dziedzictwa Kulturowego i Folkloru Regionów: [email protected], tel: 797 326 176.

Do zobaczenia w Warcie!


Miejsce:
Warckie Centrum Kultury, ul. T. Kościuszki 9/11 Warta

wstęp wolny


Więcej/źródło informacji:
– Facebook/wydarzenie

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.
Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Zamknij