Przejdź do głównej zawartości strony

Ania Čemeljić zaprasza na potańcówkę z okazji zawieszenia wiechy na jej nowym domu oraz do współtworzenia wydarzenia i miejsca:

Dawno, dawno temu (trochę ponad rok) spalił mi się Dom. Dzięki pomocy wielu z Was i zrzutce na Zrzutce (czytaj więcej – zrzutka.pl… ), udało mi się postawić nową chałupę i zamknąć tzw. stan surowy. Roboty do końca jeszcze jest mnóstwo i, z powodu braku funduszy i braku moich umiejętności budowlanych, pewnie będzie trwała latami. Ale nie chcę czekać na jej koniec, tylko już teraz razem z Wami ucieszyć się tym, co już jest i zatknąć na dachu wiechę.

Dlatego zapraszam na wiechową potańcówkę na dechach (bez przedwyborczego dofinansowania) na lubelskiej wsi o wdzięcznej nazwie Wrzosówka.

Zagrają znani i lubiani:
WoWaKin, Kapela Niwińskich, Janusz Prusinowski, Kasia Zedel i wielu innych Przyjaciół oraz Krewnych i Znajomych Krokopsa

W programie przewidziane są głównie tańce tradycyjne, ale może być też wspólne śpiewanie, prace konstruktorskie, leżenie na trawie, prace porządkowe, palenie ogniska (tym razem), grabienie siana i ściółkowanie, hasanie po łące i inne sprawności harcerskie.


Czas:
sobota, 1 lipca
Można przyjechać wcześniej, by pomóc przygotować imprezę, i zostać dłużej, żeby wesprzeć wszelakie prace okołobudowlane.
Potańcówka jako taka zacznie się wieczorową porą.

Miejsce:
Wrzosówka 31, 08-503 Nowodwór
Tylko od strony Nowodworu jest asfalt

Dojazd:
130 km od Warszawy, 80 km od Lublina, 20 km od Dęblina, 10 km od Ryk.
Do Ryk jeżdżą (auto)busy, do Dęblina pociągi, a z obu tych miejscowości da radę rower, albo uprzejmi znajomi, którzy podwiozą autem.

Warunki:
Jest miejsce na łące do rozstawienia namiotów, tradycyjne wiejskie wygódki, woda z węża albo (jeśli je zrobimy) prysznice solarne. Jest też sporo miejsca na poddaszu do rozłożenia karimat i śpiworów.

Sklep:
Do najbliższego sklepu 2 km, wiec dobrze się wyposażyć zawczasu w napoje i jedzenie.

Partycypacja:
Nie ma biletów ani rezerwacji, ale bardzo mile widziane są dobrowolne „datki” na dalsze prace budowlane oraz ręce chętne do pomocy w dowolnym terminie.

Organizatorka:

Anna Čemeljić
[email protected]

Absolwentka i była doktorantka Instytutu Etnologii i Antropologii Kulturowej UW, zafascynowana związkami kultury tradycyjnej ze współczesną kulturą popularną. Autorka pracy magisterskiej poświęconej badaniom przyczyn powstania zjawiska „muzyki chodnikowej” (disco polo) oraz niedokończonej pracy doktorskiej o cudach.

Koordynuje rozmaite projekty kulturalne, społeczne i edukacyjne o zasięgu ogólnopolskim i międzynarodowym. Od wielu lat związana z Fundacją Wszystkie Mazurki Świata. Jedna z organizatorek Festiwalu WMŚ.

Pracownik Narodowego Instytutu Muzyki i Tańca, opiekuje się Pracownią Muzyki i Tańca Tradycyjnego oraz przekwalifikowaniem zawodowym tancerzy.

W chwilach wolnych od pracy, uprawiania permakulturowego ogrodu i budowania domu tańczy i żegluje po morzach.


Źródło informacji:
– materiały przesłane przez organizatorów
– Facebook/wydarzenie

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.
Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Zamknij