Przejdź do głównej zawartości strony

Zapraszamy na wyjątkowe spotkania z muzyką regionu łódzkiego! Zajęcia poprowadzi Bartosz Puliński – znakomity harmonista, gwiazda polskiej sceny tradycyjnej, członek kapeli DiaBuBu! 

Zapraszamy wszystkich, którzy grają lub dopiero zaczynają grać na jakimś instrumenty. Skrzypce, akordeony, bębenki, wiolonczele, kontrabasy, harmonijki ustne, banjo, klarnety, trąbki i wszelkie instrumenty dęte mile widziane!

Jeśli na niczym nie gracie – przyjdźcie śpiewać!

Będziemy uczyć się wiejskich i miejskich melodii okolic Łodzi (głównie łowickie, łęczyckie, pabianickie).

Spotykamy się, żeby nauczyć się polskiej muzyki tradycyjnej, ale także, żeby pobyć ze sobą, pośmiać się i pośpiewać. Bez spiny, bez oceniania, za ograniczeń wiekowo-talentowych

Bartosz Puliński – Harmonista, członek zespołu Diabubu, grającego muzykę tradycyjną z Polski centralnej. Uczeń ostatnich muzykantów regionu łowickiego i łęczyckiego. Członek Polskiego Towarzystwa Ludoznawczego. Uczestniczył w licznych sesjach badań terenowych Fundacji Muzyka Odnaleziona. Współorganizował wydarzenia kulturalne w ramach działalności Pograjki Łódzkiej, Fundacji Po Staremu i Wiejskich Klubów Tańca. Autor projektu etnograficznego Melodie Miasta Łodzi. Instruktor zespołu folklorystycznego Byszewianie, działającego w Gminno-Parkowym Centrum Kultury i Ekologii w Plichtowie. Lider Ogniska Muzyki Tradycyjnej w Plichtowie, działającego w ramach programu Ogniska Muzyki Tradycyjnej 2022.


Miejsce:
Gminno Parkowe Centrum Kultury i Ekologii w Plichtowie

Wstęp BEZPŁATNY!

Organizatorzy:
Gminno Parkowe Centrum Kultury i Ekologii w Plichtowie
Po Staremu

Źródło informacji:
– Facebook/wydarzenie

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.
Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Zamknij