Przejdź do głównej zawartości strony

Kultura ludowa oczami dziecka.

Rozpoczynamy wielkie odliczanie do jednego z najradośniejszych dni w roku – Dnia Dziecka. Narodowy Instytut Kultury i Dziedzictwa Wsi włącza się również w wielkie świętowanie. Dla najmłodszych miłośników tradycji przygotowaliśmy jedyne w swoim rodzaju atrakcje. Będzie muzycznie, kolorowo, z przytupem…

Dzień Dziecka w Instytucie to niezapomniana okazja do przybliżenia naszym pociechom tradycji ludowej. W programie nie zabraknie występów muzycznych i tanecznych w wykonaniu najmłodszych artystów, warsztatów rękodzielniczych, a na głodnych i spragnionych będą czekały suto zastawione stoły pełne smakołyków przygotowanych przez koła gospodyń wiejskich.

Umilać czas oraz zachęcać do wspólnej zabawy będą: Zespół Pieśni i Tańca „Jata”, Dziecięco-Młodzieżowy Zespół Ludowy „Koderki” oraz Zespół Tańca Ludowego „Swojacy”.

Swoje umiejętności manualne będzie można sprawdzić na wyjątkowych warsztatach
z wykonywania lalek iłżeckich, tworzenia drewnianych zabawek oraz naszyjników
w ludowe wzory
, które poprowadzą znakomici twórcy ludowi.

Koneserzy sztuki ludowej będą mogli zakupić wyroby z koronki, drewniane instrumenty
i zabawki, wyroby ceramiczne oraz plecionkarskie.

W pięknej scenerii naszego ogrodu przewidziany jest spektakl muzyczny pt. „O kogutku, który umiał działać do skutku”. Jest to opowieść oparta na ludowej baśni, którą zapisał Oskar Kolberg. W przedstawieniu nie zabraknie rytmicznych brzmień oraz oczywiście tytułowego kogutka.

Podczas wydarzenia będą prowadzone animacje z ludowymi instrumentami muzycznymi oraz  gry dla dzieci.

Zapraszamy do wspólnej zabawy


Czas:
godz. 12.00–17.00

Miejsce:
Krakowskie Przemieście 66, Warszawa

Organizator:
Narodowy Instytut Kultury i Dziedzictwa Wsi jest państwową instytucją kultury, której jednym z głównych zadań jest popularyzowanie, dokumentowanie i poszerzanie wiedzy na temat kultury mieszkańców obszarów wiejskich. Misję tę realizuje m.in. poprzez upowszechnianie wiedzy o kulturze wsi, zachęcanie mieszkańców wsi do poznania swojego dziedzictwa oraz pokazywanie piękna tradycji wiejskich mieszańcom miast.
www.nikidw.edu.pl


Źródło informacji:
– materiały przesłane przez organizatorów

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.
Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Zamknij