Przejdź do głównej zawartości strony

Zapraszamy na dwudniowe warsztaty pieśni ukraińskich z Marianą Markhel. Podczas warsztatów nauczymy się pieśni z różnych regionów Ukrainy, w szczególności z Polesia, Sumszczyzny i Połtawczszyzny. Będą to pieśni wielogłosowe, wykonywane metodą tradycyjnego śpiewu, tzw. ‘białego’.

Mariana Markhel śpiewa pieśni tradycyjne od wczesnego dzieciństwa, uczyła się ich bezpośrednio od swojej matki, Iryny Klymenko. Już jako dziecko występowała u boku swojej mamy w znanym ukraińskim zespole Drewo. Kolejnym ich zespołem był Hurtoprawci, występowały w Kanadzie, Szwajcarii czy na Łotwie.


Termin:
14/15.01.2023
11 do 16 z godziną przerwą w środku

Wstęp:
Bilet obowiązuje na oba dni.
Nie można zapisać się tylko na 1 dzień.
O ostatecznej rezerwacji miejsca decyduje wpłata na konto (instrukcje, jak można to zrobić otrzymacie po zapisie na warsztaty).

Miejsce:
Katowice lub Chorzów, niebawem damy znać.

Koszt:
250 zł

Dla kogo:
Przede wszystkim zapraszamy osoby, którym zdarzyło się już kiedyś śpiewać, zainteresowane śpiewem tradycyjnym. Czyli poziom warsztatów to poziom niepodstawowy.

Zapisy:
przez formularz google https://bit.ly/3gxc90l

Organizator:
Śląsk Folkowy


Źródło informacji:
– Facebook/wydarzenie

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.
Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Zamknij