Przejdź do głównej zawartości strony

Drewo to pierwszy i najstarszy w Ukrainie zespół pieśni tradycyjnych. Kieruje nim jego założyciel, profesor etnomuzykologii, Jewhen Jefremow. Skład zespołu stopniowo się zmieniał, ale jego trzon zawsze tworzyli profesjonaliści: muzykolodzy, kompozytorzy, badacze folkloru.

Na główną część repertuaru składają się tradycyjne pieśni ludowe z różnych regionów Ukrainy, nagrane przez członków Drewa od mieszkańców ukraińskich wsi. To przede wszystkim materiały z Polesia, z leśno-stepowego terytorium naddnieprzańskiego i ze wschodniego Podola 🎶🎶

Drewo stale występuje na festiwalach w Ukrainie i zagranicą: w Belgii, Gruzji, na Litwie, Łotwie, w Niemczech, Polsce, Francji, Uzbekistanie. Pieśni w wykonaniu zespołu były wykorzystywane w filmach, a część repertuaru ukazała się na pięciu kompakt dyskach Drewa (wydanych w Ukrainie i w Polsce) oraz na kilku płytach zbiorowych.

Zespół wystąpi w składzie:
Jewhen Jefremow, Tetiana Sopiłka, Hanna i Serhij Ochrimczuk, Jurij Pastuszenko

Miejsce:
sala widowiskowa Ośrodka Kultury Ochoty, ul. Radomska 13/21

Bilety w cenie 25 zł w przedsprzedaży, 35 zł w dniu koncertu do nabycia w kasie OKO lub online: https://bilety.io/majmA

Organizatorzy:
Ośrodek Kultury Ochoty OKO


Źródło informacji:
– Facebook/wydarzenie

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.
Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Zamknij