Przejdź do głównej zawartości strony

Kujawiaki to tańce piękne i bardzo romantyczne ale zarazem także ze względu na specyficzny rytm dość trudne do zatańczenia. Wymagają czasu by dobrze weszły w nasze nogi. Charakterystyczne dla nich tempo rubato, sprawia, że możemy je zatańczyć poruszając się w specyficzny „oddychający” sposób.

Historycznie związane są z takimi regionami jak Kujawy, Łęczyckie oraz północne Mazowsze ale znane są niemal w całej Polsce. Pomimo to w każdym regionie tańczone są nieco inaczej. W jednych krok jest bardziej chodzony w innych bardziej posuwisty i falujący, a w jeszcze innych, w których zatracono tempo rubato do melodii kujawiaków po prostu się „walcowało”.

Na dawnej wiejskiej zabawie cykl tańców granych po kolei, bez przystanku nazywany był często „garniturem”. Na Kujawach garnitur taki nazywany był „kujawiakiem”. Składał się z trzech, następujących bezpośrednio po sobie tańców w rytmie mazurkowym, granych w coraz szybszym tempie: chodzonego – kujawiaka właściwego – oberka. Tańce te przenikały się niemal niepostrzeżenie jeden w drugi.

Co ciekawe muzyce i tańcom z Kujaw bliskie są rytmy, które odnajdziemy w bardzo popularnych skandynawskich tańcach parowych m.in. w szwedzkiej polska oraz slängpolska.

Podczas naszych warsztatów prócz nauki kroków nauczycie się wirowania w parze na kseb i odsib, wyrobicie w sobie poczucie rytmu, koordynację fizyczną oraz płynność i lekkość w tańcu. Opanujecie także zasady obowiązujące w niescenicznych formach tańca tradycyjnego, wykonywanego na potańcówkach, tak aby tańczenie sprawiało Wam jak najwięcej przyjemności i radości.

Będzie to też możliwość poznania ciekawych, sympatycznych osób oraz duża porcja inspiracji i dobrej zabawy, które pozwolą Wam cieszyć się tańcem przy wszelkich okazjach podczas których pojawi się muzyka tradycyjna.

Nasze warsztaty można potraktować też jako praktykę taneczną albo zajęcia fitnes, podczas których poznamy nowe osoby i spędzimy czas w miłej atmosferze, a przy okazji pozbędziemy się zbędnych kalorii przy polskiej muzyce tradycyjnej.


Dla kogo:
poziom podstawowy i średnio zaawansowany
Termin:
4 listopada w sobotę od godz. 13 do 16
5 listopada w niedzielę od godz. 12 do 15
Koszt:
– opłata SUPER PROMOCJA (płatne do 20 października)
120 zł od osoby
100 zł od osoby (sparowani !!!)
– opłata PROMOCYJNA (płatne do 27 października)
140 zł od osoby
120 zł od osoby (sparowani !!!)
– oferta STANDARDOWA (płatne po 27 października)
160 zł od osoby
140 zł od osoby (sparowani !!!)
Miejsce:
Atlas Tower
Al. Jerozolimskie 123 a, Warszawa
Zgłoszenia:
UWAGA ! Warunkiem uczestnictwa w warsztatach jest zgłoszenie mailowe na adres:
[email protected]
oraz
WNIESIENIE OPŁATY W FORMIE PRZELEWU na konto nr:
53 1240 6380 1111 0011 2397 1019
z dopiskiem:
KUJAWIAK Warszawa + imię i nazwisko
Co ze sobą zabrać:
Coś do picia, wygodny strój i dodatkowe ubranie na zmianę bo na warsztatach pot płynie strumieniami . Ze względu na jesienne warunki należy wziąć obuwie z twardą, najlepiej skórzaną podeszwą na zmianę.

Źródło informacji:
– Facebook/wydarzenie

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.
Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Zamknij