Przejdź do głównej zawartości strony

W dniach 7-8 października w Nądni koło Zbąszynia odbędą się dwudniowe warsztaty taneczne, wokalne i instrumentalne, których tematem będzie folklor Regionu Kozła. Zajęcia rozpoczną się 7.10 o godz. 18.00, a zakończą następnego dnia ok. godz. 15.00.

Naukę poprowadzą lokalni tancerze i muzykanci:
Zajęcia taneczne poprowadzą tancerze Regionalnego Zespołu Pieśni i Tańca z Dąbrówki Wielkopolskiej z Markiem Spychałą na czele, a także Michał Kiszowara.
Śpiewu będzie nas uczyć Martyna Żurek.
Warsztaty z gry na koźle poprowadzi Jurek Skrzypczak.
Grę na skrzypcach poprowadzi Bartosz Kluj.

PROGRAM warsztatów w ramach seminarium folklorystycznego:
PIĄTEK, 7.10
18.00-19.15 – TANIEC
19.30 – 20.15 – ŚPIEW
21.00 – POTAŃCÓWKA

SOBOTA, 8.10
10.00-11.45 – TANIEC
12.00-12.45 – ŚPIEW
13.00-14.30 – ZAJĘCIA INSTRUMENTALNE (KOZIOŁ, SKRZYPCE)
14.30 – PODSUMOWANIE

Chętni mogą zostać jeszcze dłużej, by uczestniczyć w Biesiadzie Koźlarskiej, która rozpocznie się w Zbąszyniu już 8.10 i potrwa do niedzieli 9.10.

Tych, którzy nie mogą sobie pozwolić tak długi pobyt zapraszamy na samą potańcówkę, która odbędzie się 7.10 od godz. 21.00. Będzie można usłyszeć oczywiście kapele z Regionu Kozła, ale także innych części Wielkopolski, a nawet Górale Bukowińscy! Zagrają:
– „Kotkowiacy”
– Kapela „Wióry lecą”
– Mikołaj Woźniak z Tomaszem Kicińskim
– Martyna Żurek z Adamem Kaiserem,
– i inni.

Zarówno warsztaty, jak i potańcówka odbędą się na sali wiejskiej w Nądni. Udział w obydwu wydarzeniach jest BEZPŁATNY. Na warsztaty obowiązują zapisy.

Istnieje możliwość wykupienia noclegu ze śniadaniem w hotelu Senator w cenie 120 zł/os. w pokoju dwuosobowym.

Link do formularza zgłoszeniowego:
https://forms.gle/PwFxqZ8tygoraPSo6

Wydarzenie jest realizowane przez Stowarzyszenie „Akademia Tradycji” dzięki dofinansowaniu Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu Narodowego Centrum Kultury: Etnopolska. Edycja 2022


Źródło informacji:
– Facebook/wydarzenie

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.
Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Zamknij