Przejdź do głównej zawartości strony

Wiosna to radosny czas odradzania się życia w świecie przyrody z niebytu zimy. Jest to też w kulturze chrześcijańskiej najdonioślejszy moment oczekiwania na zmartwychwstawanie Chrystusa, świętowanego podczas świąt Wielkiejnocy. W kulturze tradycyjnej okres ten był otoczony wyjątkowymi pieśniami i muzyką, odtwarzającymi mity powstania świata. Mają one symbolicznie wspomóc odwieczny cykl odradzania życia, podtrzymać świat w jego trwaniu. Koncert przybliża bogate muzyczne tradycje wsi mazowieckiej związane z czasem okołowielkanocnym i szerzej wiosennym. Zabrzmią pieśni wiosenne, dyngusowe przyśpiewki, wielkanocne racyjki, a także taneczne mazurki i kujawiaki.

Muzycy to uczniowie wiejskich muzykantów, praktycy i badacze muzycznych tradycji Polski poszukujący rdzennego brzmienia starej muzyki wiejskiej, inicjatorzy i uczestnicy licznych działań na rzecz ożywiania tradycji muzycznych. W koncercie wystąpią ze swoimi dziećmi.

Koncert w wykonaniu KAPELI NIWIŃSKICH z zaproszonymi gośćmi:
Mateusz Niwiński – skrzypce, lira, śpiew
Marysia Niwińska – skrzypce, śpiew
Agnieszka Niwińska – baraban, bęben, śpiew
Witold Niwiński – bęben, śpiew
Justyna Piernik – śpiew
Jan Tarkowski – basetla, śpiew

 


Uwaga:
na spektakl przeznaczyliśmy pulę bezpłatnych wejściówek dla mieszkańców Ukrainy goszczących w Józefowie

Miejsce:
Sala widowiskowa MOK Józefów

Wstęp:
15 zł – dziecko
20 zł – opiekun


Źródło informacji:
– Facebook/wydarzenie

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.
Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Zamknij