Przejdź do głównej zawartości strony

Chociaż jeszcze mamy luty, czyli astronomiczną zimę, to do wiosny coraz bliżej! W tradycji ludowej ośpiewywano ją rozmaitymi pieśniami obrzędowymi np. rohulkami, sadońkami, wesniankami, ale nie tylko. Poznamy kilka z nich podczas 2-dniowego spotkania. Będziemy śpiewać pieśni z Podlasia i Polesia, jedno- i wielogłosowe, po polsku i w gwarze. Zajęcia rozpoczniemy od rozgrzewki, składającej się z ćwiczeń ruchowych, oddechowych, dykcyjnych i umuzykalniających. Będziemy pracować nad wydobyciem, wzmocnieniem i nośnością głosu, nauką słuchania oraz nad współbrzmieniem w grupie.
Warsztaty skierowane są zarówno do osób początkujących, jak i tych, które mają doświadczenie w śpiewie tradycyjnym. Jeśli chcecie poczuć radość ze wspólnego śpiewania i moc, jaką niesie ze sobą głos – do zobaczenia w Niemczynie!

Warsztaty poprowadzi:
Julita Charytoniuk – śpiewaczka, bębnistka, kulturoznawczyni, animatorka kultury. Od kilkunastu lat prowadzi badania terenowe w Polsce oraz na Polesiu ukraińskim i białoruskim. Dokumentuje i wykonuje pieśni, opracowuje i wydaje płyty z muzyką tradycyjną. Prowadzi warsztaty śpiewu, często we współpracy z wiejskimi wykonawcami, od których wciąż się uczy. Współtworzy zespoły: Z Lasu, Południce, Kapela Batareja, Pieśni Piękne, Biele.

Harmonogram warsztatu:

5 III (sobota)
11.00–14.00 – zajęcia warsztatowe
14.00–16.30 – przerwa obiadowa
16.30–19.00 – zajęcia warsztatowe

6 III (niedziela)
10.00–14.00 – zajęcia warsztatowe


Miejsce:
Centrum Rękodzieła Ludowego w Niemczynie

Cena:
240 zł
Całość kwoty prosimy wpłacić do 1 marca 2022 r.
na konto Domu Kultury w Czarnej Białostockiej,
nr : 89 1020 1332 0000 1102 0037 4322 z dopiskiem „warsztat śpiewu 5-6 marzec”
W cenę wliczony jest koszt noclegu w Centrum Rękodzieła Ludowego, w pokojach trzyosobowych z łazienką.

Max. ilość miejsc na warsztat:
12

Zapisy:
tel. 698 519 658


Źródło informacji:
– Facebook/wydarzenie

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.
Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Zamknij