Przejdź do głównej zawartości strony

Wiosna to najlepszy czas, by obudzić przyrodę i głos! Niegdyś to właśnie śpiewem żegnano zimę i przywoływano wiosnę! Gdy w innych częściach kraju popularne są pieśni o Marzannie i gaiku, na Podlasiu można jeszcze usłyszeć archaiczne formy wokalne jak konopielki, ohulki, rohulki, czy wesnuszki.
Poznamy kilka z nich podczas 2-dniowego spotkania. Będziemy śpiewać pieśni z Podlasia, Suwalszczyzny i Polesia, jedno- i wielogłosowe, po polsku i w gwarze. Zajęcia rozpoczniemy od rozgrzewki, składającej się z ćwiczeń ruchowych, oddechowych, dykcyjnych i umuzykalniających. Będziemy pracować nad wydobyciem, wzmocnieniem i nośnością głosu, nauką słuchania oraz nad współbrzmieniem w grupie.
Warsztaty skierowane są zarówno do osób początkujących, jak i tych, które mają doświadczenie w śpiewie tradycyjnym. Jeśli chcecie poczuć radość ze wspólnego śpiewania i moc, jaką niesie ze sobą głos – do zobaczenia w Niemczynie!

Warsztaty poprowadzi:
Julita Charytoniuk – śpiewaczka, bębnistka, kulturoznawczyni, animatorka kultury. Od kilkunastu lat prowadzi badania terenowe w Polsce (przede wszystkim na Podlasiu i Suwalszczyźnie) oraz na Polesiu ukraińskim i białoruskim. Dokumentuje i wykonuje pieśni, opracowuje i wydaje płyty z muzyką tradycyjną. Prowadzi warsztaty śpiewu, często we współpracy z wiejskimi wykonawcami, od których wciąż się uczy. Współtworzy zespoły: Z Lasu, Kapela Batareja, Pieśni Piękne, Biele, Polesie_PL. Tegoroczna stypendystka Ministra Kultury
i Dziedzictwa Narodowego.


Harmonogram zajęć:
23 III (sobota)
11.00–14.00 – zajęcia
14.00–16.30 – przerwa obiadowa
16.30–19.00 – zajęcia

24 III (niedziela)
10.00–15.00 – zajęcia (z krótką przerwą)

Miejsce:
Centrum Rękodzieła Ludowego w Niemczynie
Niemczyn 15

Cena:
315 zł
Całość kwoty prosimy wpłacić do 18 marca 2024 r. na konto Domu Kultury w Czarnej Białostockiej, nr : 89 1020 1332 0000 1102 0037 4322 z dopiskiem „warsztat śpiewu 23-24 marzec”
W cenę wliczony jest koszt noclegu w Centrum Rękodzieła Ludowego, w pokojach trzyosobowych z łazienką.

Max. ilość miejsc na warsztat:
12

Zapisy:
pod nr tel. 698519658. lub adresem e-mail – [email protected]

Serdecznie zapraszamy!


Więcej/źródło informacji:
– Facebook/wydarzenie

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.
Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Zamknij