Przejdź do głównej zawartości strony

Szanowni Państwo,
Bardzo serdecznie zapraszamy Państwa na Boże Obiady w Łysych.
Uroczystości rozpoczniemy Mszą Świętą w nowym kościele pw. Chrystusa Króla Wszechświata.

Żałobne śpiewy tradycyjnych pieśni, w starym, pięknym, zabytkowym kościele Św. Anny, trwać będą całą noc z 13 na 14 stycznia 2024 roku. Jest zima, lecz Ksiądz Proboszcz obiecał włączyć ogrzewanie, więc nie będzie źle. Poza tym będzie kilka przerw, podczas których będziemy mogli przejść do domu parafialnego, gdzie, zgodnie ze starą tradycją, będą serwowane ciepłe dania i napoje.

Śpiewy prowadzić będą starzy, doświadczeni śpiewacy przewodnicy.

Śpiewać i modlić się będziemy za zamordowanych przez okupantów i za najbardziej zasłużonych dla Kurpiów i kultury kurpiowskiej. Wszyscy obecni na Bożym Obiedzie mogli będą złożyć na kartkach nazwiska osób, za których będziemy wszyscy śpiewać i modlić się.

Bądźcie z nami! Wspominajmy i módlmy się 13/14 stycznia za bohaterów, męczenników, za tych który rozsławiali Kurpie i kulturę kurpiowską, za naszych bliskich.

Zapraszają:
Towarzystwo Ochrony Dziedzictwa Kurpiowszczyzny im. A. Chętnika,
Parafia Rzymsko-Katolicka pw. Chrystusa Króla Wszechświata w Łysych,
Wójt Gminy Łyse,
Gminny Ośrodek Kultury, Sportu i Turystyki w Łysych


Źródło informacji:
– Facebook/post

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.
Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Zamknij