Przejdź do głównej zawartości strony

Warsztaty dla każdego, kto chce nauczyć się śpiewu i praktykować śpiew w grupie, a także dla tych, którzy chcą poszerzyć swoją wiedzę na temat polskich zwyczajów i obrzędów oraz folkloru muzycznego.

Uczestnicy poznają najważniejsze polskie tradycje śpiewacze, będą mieli możliwość przyswojenia sobie emisji i barwy tak zwanego białego głosu, a także charakterystycznych dla ludowego śpiewu ozdobników.

Warsztaty będą zaczynały się od wysłuchania nagrań etnograficznych i krótkiej prezentacji dotyczącej obrzędowości danego okresu roku. Uczestnicy będą śpiewali wspólnie, ucząc się kolejnych fraz pieśni poprzez powtarzanie. W celu poprawy zdolności śpiewu będą też zachęcani do ćwiczenia w mniejszych (dwu/trzyosobowych) grupkach.


Dla kogo:
Zajęcia dla osób od 16 lat

Zapisy:
https://tiny.pl/cvxbw

Prowadzący:
Bartosz Puliński, magister archeologii UŁ, folkorysta i muzykant ludowy. Od kilkunastu lat gra na harmonii trzyrzędowej. Jest uczniem ostatnich harmonistów regionu łęczyckiego i łowickiego

Miejsce:
MSK: Niciarniana – Dom Kultury Ariadna
Adres: Niciarniana 1/3, 92-208 Łódź


Źródło informacji:
– Facebook/wydarzenie

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.
Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Zamknij