Przejdź do głównej zawartości strony

Ambasada Muzyki Tradycyjnej na dwudniowy spotkanie warsztatowe z Paulą Kinaszewską.

Podczas warsztatów z uwagą pochylimy się nad melodiami tanecznymi od skrzypków z Radomszczyzny i Opoczyńskiego – Piotra Gacy, Jana Kmity oraz Władysława Kosylaka.

Znajdziemy też czas, by zadośćuczynić kartce z kalendarza: zagramy i zaśpiewamy kolędy wiejskie, szczególną uwagą poświęcając pieśniom w rytmach mazurkowych.

PAULA KINASZEWSKA – aktorka, skrzypaczka i wokalistka, liderka zespołu WoWaKin. Muzyki wiejskiej uczyła się pod Rusinowem (Radomskie) – u skrzypków Tadeusza Jedynaka i Piotra Gacy oraz śpiewaczki Marii Siwiec. Od kilku lat dzieli się swoją pasją muzyczną z młodymi pokoleniami, prowadząc zespół Wesołe Mazurki z Pragi.


Czas:
21–22 listopada 2022
PONIEDZIAŁEK
18:00–20:00
WTOREK
18:00–21:00

Miejsce:
Ambasada Muzyki Tradycyjnej
Warszawa, ul. Jazdów 3/20

Koszty:
50 PLN

Liczba miejsc ograniczona

Formularz zgłoszeniowy:
https://forms.gle/uFwmKpVDg1zUDeZ2A

Organizator:
– Dom Tańca
www.domtanca.art.pl
Facebook/Domtanca
– Ambasada Muzyki Tradycyjnej
Facebook/ambasadamuzykitradycyjnej

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury oraz ze środków własnych Stowarzyszenia Dom Tańca (1%).

Ambasada Muzyki Tradycyjnej utrzymuje się jedynie z datków darczyńców i z pracy wolontariuszy. Pomóż Ambasadzie działać – wesprzyj i Ty.

Domek nr 3/20 przy ul. Jazdów jest wykorzystywany na cele kulturalno-społeczne przez Stowarzyszenie „Dom Tańca” dzięki pomocy Miasta Stołecznego Warszawy – Dzielnicy Śródmieście.


Źródło informacji:
– Facebook/wydarzenie

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.
Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Zamknij