Przejdź do głównej zawartości strony

„Będę dźwięczny!” to cykl zajęć w Ambasadzie Muzyki Tradycyjnej poświęconych doskonaleniu śpiewu lub gry na instrumencie.

Tym razem na dwudniowy warsztat (w sumie 5h zajęć) zapraszamy wszystkich śpiewających, niezależnie od stopnia zaawansowania.

Warsztaty tradycyjnych pieśni i przyśpiewek z centralnej Polski, głównie z Łęczyckiego oraz regionów sąsiadujących: Łowickiego, Sieradzkiego, Kujaw. Na warsztatach zapoznamy się z charakterystyką śpiewu z tych regionów, będziemy pracować na repertuarze pochodzącym ze zbiorów archiwalnych oraz własnych badań terenowych prowadzącej. Przydatne będą przybory do notowania.

Prowadzenie:
JOANNA GANCARCZYK
Śpiewaczka, artystka plastyk, muzykantka, uczennica wiejskich muzykantów i śpiewaczek, nauczycielka śpiewu tradycyjnego. Od kilkunastu lat zbiera i wykonuje muzykę tradycyjną głównie Polski centralnej, ale również Polesia ukraińsko – białoruskiego. Mieszka w regionie Łęczyckim, gdzie bada i dokumentuje lokalne tradycje muzyczne (głównie śpiew tradycyjny) oraz organizuje warsztaty w relacji mistrz – uczeń i działania aktywizujące społeczność lokalną, m.in. w ramach programów IMiT Akademia Kolberga, Łęczycka Szkoła Tradycji, Szkoła Mistrzów Tradycji. Stypendystka Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego (w 2017 i 2021 r.) Na co dzień występuje w zespołach: Z lasu (śpiew), Kust (śpiew), Kożuch (basy, śpiew), współtworzyła m.in. Pograjkę Łódzką, Łęczycki Klub Śpiewaczy, zespół Odpoczno (basy, melodyka, śpiew), projekt rekonstrukcyjny „Muzyka Kujaw”.


Termin:
20 i 21 października 2022
CZWARTEK I PIĄTEK
18:30—21:00 (z małą przerwą)

Miejsce:
Ambasada Muzyki Tradycyjnej
Warszawa, ul. Jazdów 3/20

Każdego dnia zajęcia będą trwały 2,5 godziny.
Liczba miejsc ograniczona.

Koszt uczestnictwa:
50 zł

Formularz zgłoszeniowy:
https://forms.gle/NXKpFGEetmmkciEt6

Rezerwacja miejsca odbywa się na podstawie rejestracji w formularzu zgłoszeniowym oraz wpłaty na konto. SZCZEGÓŁY i instrukcję dotyczącą WPŁATY otrzymasz mailem po zarejestrowaniu się w formularzu.

Organizator:
– Dom Tańca
www.domtanca.art.pl
Facebook/Domtanca
– Ambasada Muzyki Tradycyjnej
Facebook/ambasadamuzykitradycyjnej

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury oraz ze środków własnych Stowarzyszenia Dom Tańca (1%).

Ambasada Muzyki Tradycyjnej utrzymuje się jedynie z datków darczyńców i z pracy wolontariuszy. Pomóż Ambasadzie działać – wesprzyj i Ty.

Domek nr 3/20 przy ul. Jazdów jest wykorzystywany na cele kulturalno-społeczne przez Stowarzyszenie „Dom Tańca” dzięki pomocy Miasta Stołecznego Warszawy – Dzielnicy Śródmieście.


Źródło informacji:
– Facebook/wydarzenie

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.
Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Zamknij