Przejdź do głównej zawartości strony

Melodia sama pokazuje, każda jedna, co trzeba z nią zrobić. Jak się tak rozciągnie melodie, głośno i daleko, to ludzie płaczą!
Tak o graniu opowiadał Stanisław Witkowski.

Zapraszamy wszystkich miłośników kieleckiej muzyki instrumentalnej, grających przede wszystkim na instrumentach dętych, na dwudniowe warsztaty muzyczne poświęcone repertuarowi Stanisława Witkowskiego!

Zajęcia poprowadzi Lena Nowak:
Przez te dwa dni będziemy uczyć się najpiękniejszych melodii, których nauczyłam się od Pana Stasia, zanurzymy się w świat rzewnych chłopów i śpiw, pochylimy nad artykulacją, ozdobnikami, dynamiką, które nadają tym melodiom charakterystyczne brzmienie. Będziemy grać rzewnie i pięknie, szeroko i z charyzmą godną kapeli Braci Witkowskich.

Na spotkaniu można stawić się z dowolnym instrumentem melodycznym, najlepiej dętym, charakterystycznym dla regionu, ale też niekoniecznie. Wymagana podstawowa umiejętność gry na instrumencie.

Lena Nowak (ur. 1993), klarnecistka, uczennica Stanisława Witkowskiego. Ukończyła Akademie Muzyczną w Goteborgu (Szwecja) na wydziale World Music Improvisation and Performance ze specjalizacją muzyki arabskiej. Związana z projektami w Polsce (Warszawska Orkiestra Sentymentalna) oraz za granicą: m.in: Ahmad Al Khatib, Lies Hendrix, Trio Sabil (Francja), Rocio Molina (Hiszpania), Bosphorus Ensemble (Szwecja), Kompania Pergamos, z którymi koncertowała w Europie i na Bliskim Wschodzie. W muzyce kieruje się przede wszystkim różnorodnością barw i możliwości swojego instrumentu, który służy jako pomost pomiędzy tradycjami, kulturami i gatunkami stylistycznymi.
Ogromna fanka Domu Tańca i Ambasady Muzyki Tradycyjnej.


Terminy:
5 i 6 GRUDNIA 2022
PONIEDZIAŁEK
18:00—20:00 — warsztaty
WTOREK
18:00—21:00 — warsztaty

Miejsce:
Ambasada Muzyki Tradycyjnej
Warszawa, ul. Jazdów 3/20

Koszty:
50 PLN — warsztaty (5 h)

Liczba miejsc warsztatowych ograniczona.
Obowiązują zapisy.

Formularz zgłoszeniowy:
forms.gle…

Organizator:
– Dom Tańca
www.domtanca.art.pl
Facebook/Domtanca
– Ambasada Muzyki Tradycyjnej
Facebook/ambasadamuzykitradycyjnej

Ambasada Muzyki Tradycyjnej utrzymuje się jedynie z datków darczyńców i z pracy wolontariuszy. Pomóż Ambasadzie działać – wesprzyj i Ty.

Domek nr 3/20 przy ul. Jazdów jest wykorzystywany na cele kulturalno-społeczne przez Stowarzyszenie „Dom Tańca” dzięki pomocy Miasta Stołecznego Warszawy – Dzielnicy Śródmieście.

 

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.
Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Zamknij