Przejdź do głównej zawartości strony

Jednomembranowy bęben obręczowy obecny jest w różnych formach na wszystkich kontynentach globu od setek lat. W Europie Wschodniej, obok unikalnej budowy instrumentu, przyjęła się także charakterystyczna technika gry na tym instrumencie, wykorzystująca zarówno drewnianą pałkę jak i dłoń. Instrument, choć wyparty z tradycyjnej praktyki wykonawczej po II Wojnie Światowej przez zestawy perkusyjne, barabany i tamburyny, powraca na sceny dzięki zespolom folkowym i grupom rekonstruującym dawną polską muzykę wiejską.
Przed zajęciami uczestnicy otrzymają materiały teoretyczne do samodzielnej nauki. Na zajęciach nauczymy się podstawowych technik gry na instrumencie a także kilku układów rytmicznych towarzyszących tradycyjnym polskim tańcom trójmiarowym. Uczestnicy zajęć poznają także ćwiczenia rozgrzewkowe i indywidualne techniki samodoskonalenia gry.

Wymagania
– własny instrument (bęben obręczowy z cekinami; rekomendowane są lekkie, nieduże bębny; możliwość wypożyczenia bębna u prowadzącego na czas trwania zajęć za dodatkową opłatą)
– ochota i determinacja
“101” w amerykańskim slangu oznacza kurs wstępny, pierwszą lekcję.


REJESTRACJA:
https://forms.gle/uW92tSWtDARbvFxo9

TERMIN WARSZTATÓW:
20 listopada, poniedziałek, 20:15 – 22:15 – Bęben “polski” dla początkujących [101]

KOSZT ZAJĘĆ:
69 PLN
(wypożyczenie bębna +20 PLN)

MIEJSCE ZAJEĆ:
Klub Strefa, ul. Świętego Tomasza 31, Kraków
Maksymalna liczba uczestników: 12 osób/zajęcia

PATRONAT:
Dom Tańca Kraków, Muzyka Zakorzeniona


Źródło informacji:
– Facebook/wydarzenie

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.
Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Zamknij