Przejdź do głównej zawartości strony

Zapraszamy na warszawski Jazdów na zabawę Andrzejkową przy tradycyjnej muzyce górali żywieckich.

Kapela DudySkrzypce zagra do tańca w składzie:
Rafał Bałaś – dudy, fujara
Marta Matuszna – śpiew, skrzypce

W planie:
tańce, hulanki, wróżby

I już będzie wszystko wiadomo!

MARTA MATUSZNA – góralka z Lalik, skrzypaczka, śpiewaczka, nauczycielka. Instruktorka gry na skrzypcach i śpiewu w Fundacji Braci Golec. Współtworzy duet „DudySkrzypce”, grający archaiczną muzykę Beskidu Żywieckiego, oraz zespoły „Skład Niearchaiczny” i „Besquidians”, łączące w swojej twórczości folk, jazz i folklor. Miłośniczka gór i organizatorka akcji Czyste Beskidy.

RAFAŁ BAŁAŚ – muzyk, nauczyciel, organizator z pasją; instruktor gry na basach, kontrabasie, instrumentach pasterskich i dudach. Od najmłodszych lat uczył się gry na instrumentach ludowych – piszczałkach, fujarkach, dudach, rogach. Jako dudziarz współtworzy duet „DudySkrzypce”, grający archaiczną muzykę Beskidu Żywieckiego. Kontrabasista w zespołach „Skład Niearchaiczny” i „Besquidians”. Zajmuje się również budową instrumentów ludowych, w szczególności dud żywieckich. Wieloletni instruktor Fundacji Braci Golec, obecnie współpracownik Fundacji Górom.
Organizator inicjatywy Czyste Beskidy. Biegacz górski i skialpinista.

Miejsce:
Ambasada Muzyki Tradycyjnej
Warszawa, ul. Jazdów 3/20

Kapelusz:
20 zł

Organizator:
– Dom Tańca
www.domtanca.art.pl
Facebook/Domtanca
– Ambasada Muzyki Tradycyjnej
Facebook/ambasadamuzykitradycyjnej

Ambasada Muzyki Tradycyjnej utrzymuje się jedynie z datków darczyńców i z pracy wolontariuszy. Pomóż Ambasadzie działać – wesprzyj i Ty.

Domek nr 3/20 przy ul. Jazdów jest wykorzystywany na cele kulturalno-społeczne przez Stowarzyszenie „Dom Tańca” dzięki pomocy Miasta Stołecznego Warszawy – Dzielnicy Śródmieście.


Źródło informacji:
– Facebook/wydarzenie

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.
Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Zamknij